Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şifa Üniversitesi İçin Yeni Mahkeme Kararı

Şifa Üniversitesi İçin Yeni Mahkeme Kararı
İzmir’de Şifa Üniversitesi’ne bağlı Bornova’daki Tıp Fakültesi hastanesi hariç kent genelindeki 8 tıp merkezi ve polikliniğin YÖK’ün genelgesiyle kapatılmasının ardından Bölge İdare Mahkemesi’nin verdiği yürütmeyi durdurma kararı, 6’ncı İdare mahkemesi tarafından kaldırıldı. Bu kararla birlikte, MASAK ve İzmir polisi de, tıp merkezlerinde 2011 ile 2014 yılları arasında devletten alınan ücretlere yönelik incelemeye başladı.

 

 
Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bağlı İzmir’de hizmet veren Şifa Üniversitesi’ne bağlı Buca, Gaziemir, Menderes, Göztepe, Palmiye ve Basmane ek binaları ile Karşıyaka Polikliniği ve Kaya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri YÖK’ün yönetmelik değişikliğinden sonra ruhsatları yenilenmediği gerekçesiyle 11 Aralık tarihinde kapatıldı. Şifa Üniversitesi, uygulamaya karşı yargıya başvurdu. Bölge İdare Mahkemesi de, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bu gelişme üzerine YÖK, bu kez itirazda bulundu. YÖK ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün itirazlarını inceleyen ve davayı esastan takip eden 6’ncı İdare Mahkemesi, yürütmenin durdurulması kararını kaldırdı. Mahkeme kararından sonra 8 tıp merkezi ve polikliniğin kapatılması için harekete geçildi.
 
MASAK ÜCRETLERİ TAKİBE ALDI
 
Kararla birlikte, MASAK ve İzmir polisi de, tıp merkezlerinde 2011 ile 2014 yılları arasında devletten alınan ücretlere yönelik incelemeye başladı. Bu dönemde hastanelerin ve tıp merkezlerinin elde ettiği gelirin, geri alınmasına yönelik olarak bu çalışmanın yapıldığı açıklandı.
 
Aynı durumdaki Başkent Üniversitesi’ne bağlı Karşıyaka Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin iki şubesi de kapatılmış ve yürütmeyi durdurma kararıyla açılmıştı. Bunlar için de yine kapatma işlemi yapılacağı öğrenildi.

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 15:48

Etiketler : Şifa    Tıp    Merkezleri    İçin    Yeni    Mahkeme    Kararı    Genel   


Yorumlar

1011
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN