Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Vize Serbestisine Gidilebilir''

''Vize Serbestisine Gidilebilir''
Eski Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen Dünya Turizm Forumu’nda soruları yanıtladı.

 

Barroso, Türkiye’nin burada kilit bir rol oynayabileceğine işaret ederek, “Vizelerin kaldırılmasına yönelik gelişmeleri çok olumlu görüyorum. AB Komisyonun’da çalışırken bunu hep önerdim. Ancak bazı ülkeleri hazır değildi. Artık koşullar oluştu, vize serbestisine gidilebilir" dedi.
 
“EN BÜYÜK MAĞDURLAR BÖLGEDEKİ İNSANLAR, BATIDAKİLER DEĞİL"
 
Barroso, Avrupa’da yaşanan terör olaylarının sınırların açılmasına etkisinin ne olacağı ile ilgili soru üzerine, terörle dinsel tutumlar arasındaki ayrımın yapılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
 
"Mesela Donald Trump, Cumhuriyetçilerin baş adayı. Müslümanlarla ilgili neler söyledi. Ben buna ırkçılık mı demeliyim bilmiyorum. Bu sadece Avrupa’nın problemi değil, dünyanın problemi. Bununla nasıl başa çıkacağız? Teröre karşı mücadelede birleşmeliyiz. Daha güçlü Müslüman nüfusu olan ülkelerin bu konuda liderliği üstlenmesi lazım. Olmazsa teröristler ’Biz batı ile mücadele ediyoruz’ diyecekler. Hayır, onlar insan onuruna karşı faaliyet yapıyorlar. Bölgedeki ülkeler en büyük kurbanlar. Suriye’dekiler kurban. En büyük mağdurlar bölgedeki insanlar, batıdakiler değil."

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 14:35

Etiketler : Eski    Avrupa    Komisyonu    Başkanı    Barroso    Artık    Koşullar    Oluştu    Vize    Serbestisine    Gidilebilir    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9413
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN