Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cenaze Masraflarını Üstlendi

Cenaze Masraflarını Üstlendi
Kuzey Almanya’nın Delmenhorst kentinde geçen hafta evinde ölü olarak bulunan Kenan Genç’in (58) cenazesine belediye ile kentteki cami dernekleri sahip çıktı. Kimsesiz olduğu için cenazesi son anda yakılmaktan kurtarılan Genç, defnedildi.

 

İBRAHİM TUNER DEVREYE GİRDİ
 
İki yıl önce Oldenburg kentinde Delmenhorst’a taşınan ve Düsternort semtinde oturan İstanbullu Kenan Genç geçen hafta evinde ölü olarak bulundu. Kalp krizi sonucu öldüğü belirtilen Genç’in cenazesi kimsesi olmadığı için belediye tarafından yakılmak istendi. Genç’in cenazesi Delmenhorst Belediye Meclis Üyesi İbrahim Tuner’in araya girmesi, Mevlana Camisi ile DİTİB Merkez Camisinin cenazeyi sahiplenmesi sonucu yakılmaktan son anda kurtarıldı.
 
BELEDİYE İLK KEZ BİR MÜSLÜMANIN CENAZE MASRAFLARINI ÜSTLENDİ
 
SPD’li İbrahim Tuner sahipsiz olan Kenan Genç’in cenazesinin Müslüman mezarlığına gömülmesi ve masraflarının belediye tarafından karşılanması için müracaat etti. Tuner’in teklifini önce geri çeviren belediye yetkilileri daha sonra ’Olur’ cevabı verdi.
 
Milli Görüş Mevlana Camii ile DİTİB Merkez Camii dernekleri de cenazeye sahip çıktı. Genç’in cenazesi her iki caminin cemaati tarafından kılınan cenaze namazı sonrası Delmenhorst Müslüman Mezarlığında dualarla toprağa verildi. Cenazeye Türklerin yanı sıra Almanlar da katıldı. İbrahim Tuner, Delmenhorst belediyesinin ilk kez bir Müslüman’ın cenaze masraflarını üstlendiğini söyledi. Normal şartlarda sahipsiz ölülerin yakıldığını belirten Tuner, Genç kardeşimizin cenazesi de yakılmak istendi. Çünkü yakma işlemi fazla masraflı olmuyor. Ben bir Türk’ün cenazesinin yakılmak istendiğini düyunca hemen harekete geçtim. Önce camileri bilgilendirdim. Cami dernekleri destek olacaklarını söylediler. Sonra da belediyeye başvurdum. Uzun uğraşlar sonunda belediye yetkilileri cenazeyi yakma kararından vaz geçip İslami kurallara göre defnedilmesine ve masrafların karşılanmasına karar verdi. Eğer masrafları belediye karşılamasaydı cami derneklerimiz karşılayacaktı. Ancak belediyenin masrafları üstlenmesi bizi mutlu etti dedi.

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 13:50

Etiketler : Alman    Belediyesi    Ölen    Türkün    Cenaze    Masraflarını    Üstlendi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7037
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN