Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ağaçlara Sarılınca Gözaltına Alındılar

Ağaçlara Sarılınca Gözaltına Alındılar
İzmit'te tramvay projesi güzergahında bulunan ağaçların kesileceğini iddia eden 9 kişi, ağaçlara sarılarak eylemde bulundular. Belediye yetkilileri ağaçların kesilmeyeceğini, söküleyerek başka bir yere dikileceğini belirtirken, çalışmalara engel olan 9 kişi gözaltına alındı.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesi çalışmaları devam ederken, güzergah üzerinde bulunan Yahya Kaptan Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi’nde bulunan ağaçların kesileceğini iddia edenler eylemde bulundular.
 
9 kişi, ’Ağaçlarıma, yaşam alanıma dokunma’, ’Tramvay için bu yoldaki ağaçlar kesilecek’, dövizleri taşıdılar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Amiri Eyüp Deveci eylemde bulunan kişilerle konuşarak, ağaçların kesilmeyeceğini, sökülerek başka bir bölgeye dikileceğini belirtti. İkna olmayan göstericiler ağaçlara sarıldılar. Mahalle sakinlerinden Atilla Yüceak, "Ağaçlarımızı tramvay projesi için katletmek istiyorlar. Biz ağaçlarımıza dokunulmasını istemiyoruz. Katliama dur diyeceğiz" dedi.
 
Ağaçlar budanmaya başlanırken, çalışmalara engel olmak isteyen 9 eylemci polis ekiplerince gözaltına alındı. Kadın polis memurlarının arasında ekip aracına götürülen bir kadın gözyaşlarını tutamadı. Karşı koyan bir eylemci ise yaka paça polis aracına götürüldü. 9 eylemcinin gözaltına alınmasının ardından belediye ekipleri ağaçları budama ve sökmek için çalışmalarına devam etti. Yaklaşık 100 ağacın sökülerek başka bir bölgeye dikileceği bildirildi.

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 13:01

Etiketler : Sökülmemesi    İçin    Ağaçlara    Sarılınca    Gözaltına    Alındılar    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2278
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN