Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çiftçiler Pazarkule Yolunu Kapattı

Çiftçiler Pazarkule Yolunu Kapattı
Yunanistan’da çiftçiler, destekleme primlerinin ödenmemesine tepki olarak traktörlerle İpsala Sınır Kapısı karşısındaki Kipi gümrüğünün yolunu kapatmalarının ardından, bu kez de Pazarkule sınır kapısı karşısındaki Kastanies gümrüğü yolunu kapattı. Yoğunluk yaşanmayan Pazarkule’de araç giriş- çıkışları tamamen durdu.

 

Yunanistan’da hükümetin tarım sektörüne getirdiği ek vergi ile destekleme primlerinin ödenmemesi üzerine çiftçilerin yol kapatma eylemleri sürüyor. Yaklaşık 1 aydır zaman zaman traktörlerle yol kapatan çiftçiler, önceki gün İpsala sınır Kapısı karşısındaki Kipi gümrüğünün yolunu kapatarak TIR’ların giriş- çıkışlarına izin vermedi. Eylem nedeniyle Türk tarafında bekleyen TIR’lar yaklaşık 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Sınırdan yolcu otobüsleri ve küçük araçların yanı sıra, çabuk bozulabilir ve taşıması özel düzenek gerektiren eşyaları taşıyan TIR’ların geçişine izin veriliyor.
 
Yunanistanlı çiftçiler İpsala Sınır Kapısı’nın ardından dün geceden itibaren Pazarkule gümrüğü karşısındaki Kastanies gümrüğünü de kapattı. Traktörlerini gümrük yoluna çeken çiftçiler, sadece küçük araçların geçiş yaptığı gümrük yollarını trafiğe kapadı. Eylem nedeniyle yoğunluk yaşanmayan Pazarkule sınır kapısında giriş- çıkış yapılamıyor.
 
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü internet sitesinden yaptığı açıklamada bu gece yarısına kadar Pazarkule Sınır Kapısı’nın eylem nedeniyle kapalı olduğunu bildirdi.

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 12:16

Etiketler : Yunanlı    Çiftçiler    Pazarkule    Yolunu    Kapattı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3547
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN