Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Anayasa Komisyonu Toplandı

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Anayasa Mutabakat Komisyonu'nun ilk toplantısında yaptığı konuşmada, anayasa yapımının kolay bir süreç olmadığını söyledi.

 

Yeni Anayasa çalışmaları için oluşturulan "Anayasa Mutabakat Komisyonu" TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında ilk toplantısını yapıyor.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan İsmail Kahraman yaptı.
 
Yeni anayasa yapımının kolay bir süreç olmadığını belirten Kahraman, özetle şu ifadeleri kullandı:
 
"Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı vardır. Ortak aklı harekete geçirerek anayasa yapım sürecini başarıyla yapacağımıza inanıyorum. 24. yasama döneminde yapılan çalışmalarla, her ne kadar yarım kalmışsa da, komisyonumuza ciddi bir birikim aktarılmıştır.
 
Yeni kurulan komiyonumuz birikimden faydalanacak ve çalışmalar en kısa sürede tamamlanacaktır. Bugünden itibaren çalışmalarına başlayacak olan komisyon önceki çalışmalardan yararlanarak yeni bir çalışma başlatacaktır.
 
Komisyon çalışmaları konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi konusunda basın mensupları çok büyük katkı sağlayacak. Anayasa yapımı kolay bir süreç değildir. Komisyonumuzun yapacağı çalışmalar sonucunda hazırlanacak taslak metin, Türkiye Büyük Milliet Meclisi'ne sunulacaktır.
 
Hazırlayacağımız anayasa 78 milyonu kucaklamalıdır. 1982 Anayasası yamalı bohçaya dönmüştür. Türkiye'yi geleceğe taşıma yeterliliğinden uzaktır. Yeni bir anayasa yapmaya darbe yönetimlerinden daha fazla hakkımız olduğunu hepimiz takdir ediyoruz."

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 12:22

Etiketler : anayasa komisyonu    tbmm       


Yorumlar

5839
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN