Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelini, Türkü Söyleyerek Unutuyor

Engelini, Türkü Söyleyerek Unutuyor
Samsun'da geçirdiği iş kazası sonrası omurilik felci olan 38 yaşındaki Burhan Boz, ailesinin de yardımıyla gittiği saz kursunda hayata tutundu. Saz çalıp türkü söyleyen Boz, "İş kazası sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olduğumda hayatım kararmıştı. Ama saz kursuna başladıktan sonra hayata bakış açım değişti" dedi.

 

Samsun’da 2011 yılında çalıştığı inşaatta düşme sonucu omuriliği kırılan ve 2 yıl tedavi görmesine rağmen felç kalan evli 1 çocuk babası Burhan Boz, Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi’nde saz çalmayı öğrenerek ve türküler söyleyerek yaşama tutundu. Başından geçenleri ve dernekle ilgili tanışma sürecini anlatan Boz şunları söyledi:
 
"2011 yılında çalıştığım inşaatta ikinci kattan düştüm. Ameliyatlar ve tedaviler 2 yıl sürdü ve sonuç olarak omurilik felci olarak kaldım. Kolay bir şey değil. O yaşa kadar geziyorsun koşuyorsun, ama bir anda başına bir iş geliyor ve ondan sonraki hayatın farklı oluyor. Hiç alışık olmadığınız bir düzen. Çok sıkıntılı bir süreç. Allah kimsenin başına vermesin. Ailem çok destek oldu. Benim çevremde böyle engelli olan yoktu. Ben hemen bunun araştırmasına girdim. Bu durumda olanlar ne yapıyor diye. Araştırdım ve Türkiye Sakatlar Derneği’ni buldum."
 
’SAZ ÇALARKEN HER ŞEYİ UNUTUYORUM’
 
Burada kursa katıldığını ve saz çalmayı öğrendiğini kaydeden Boz şunları anlattı:
 
"Sazı elime aldığım zaman hiçbir şey düşünemiyorum. Dünyadan kopuyorum. Psikolojik olarak rahatlıyorum. Saz çalarken ayak lazım değil. Ben yürüyemiyorum. Bana saz çalarken el lazım. Ellerim çalışıyor, işte o eller çalışırken o ayağa ihtiyaç duymadığın için ayaklarını, yürüyememeni o anda unutuyorsun. O an sağlık problemlerimi unutuyorum."
 

Yayın Tarihi : 04.02.2016 : 11:40

Etiketler : Engelini    Saz    Çalıp    Türkü    Söyleyerek    Unutuyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7579
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN