Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eylem Hazırlığındaki PKK’lılar Yakalandı

Eylem Hazırlığındaki PKK’lılar Yakalandı
Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde polis tarafından PKK’nın gençlik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün üst düzey sorumlularından 2 kişi yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin araçlarında bulunan dokümanlarda ise kentteki kamu kuruluşlarına yönelik bombalı saldırı hazırlığı içerisinde oldukları ortaya çıktı.

 

Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Viranşehir ilçesinde PKK’nın gençlik yapılanması olan YDG- H’nin isim değiştirerek Sivil Savunma Birlikleri  (YPS) olarak yapılanma içerisine girdiği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, YPS’nin Şanlıurfa sorumlusu olduğu iddia edilen O.Ç. ile M.S.’nin Mardin’den kente geldiklerini saptadı. Viranşehir ilçe girişinde kontrol noktası oluşturan polis, 2 şüphelinin bulunduğu aracı durdurdu. Bu sırada polis, otomobilde bulunan şüphelilerin üzerlerinden yola bir şeyler attığını fark etti. Polislerin çevrede yaptığı aramada hafıza kartı ile flash bellek bulundu.
 
Gözaltına alınan 2 şüphelinin attıkları hafıza kartlarının incelemesinde örgüt üyelerinden, kentte Valilik ve Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere resmi kurumlara yapılacak bombalı saldırılara öncelik verilmesi istendiği ortaya çıktı. Hafıza kartlarında ayrıca Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine komşu olan PYD denetimindeki Kobani’den Nusaybin’e yüklü miktarda mühimmat aktarımı yapılması istendiği de belirlendi.
 
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulaması süren şüpheliler O.Ç. ile M.S., işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 18:31

Etiketler : Şanlıurfada    Bombalı    Eylem    Hazırlığındaki    Pkklı    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7991
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN