Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sevgi İzi Projesi Uygulamalı Anlatıldı

Sevgi İzi Projesi Uygulamalı Anlatıldı
Türkiye genelinde zihinsel engelliler ve Alzheimer hastaları için başlatılan Sevgi İzi projesi, AK Parti Manisa Şehzadeler Kadın Kolları tarafından düzenlenen ve 3 dövme sanatçısının katıldığı etkinlikle engelli ailelere uygulamalı olarak anlatıldı.

 

Televizyon programı yapımcısı Müge Anlı tarafından Türkiye genelinde başlatılan ’Sevgi İzi’ projesi, Manisa’daki AK Partili Şehzadeler Kadın Kolları’nın düzenlediği etkinlikte, otizmli, Alzheimer ve zihinsel engelli yakını bulunan ailelere uygulamalı olarak anlatıldı. Tarihi Bedesten’de düzenlenen etkinliğe AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, otizm, zihinsel, bedensel, görme engelli derneklerinin başkanları ve yakınları katıldı.
 
AK Parti Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Rukiye Yaver, Sevgi İzi projesinin özellikle otizmli, engelli ve Alzheimer hastalarınını kaybolmalarının önüne geçmek için başlatıldığını dile getirdi. Proje kapsamında ailelerin www.benibuldular.com web adresindeki Sevgi İzi Kayıt Formu’nu doldurarak kayıt yaptırdıklarını belirten Yaver, "Daha sonra buradan alınan numara zihinsel engelli, Alzheimer ve otizmli olan kişinin sol bileğine dövme olarak yaptırılıyor. Böyle bu kişi kaybolduğu zaman kolundaki numara ile polise başvurulup, kimin yakını olduğu ve iletişim bilgileri çıkarılıyor. Bu etkinliğimiz ile projeyi daha geniş kitlelere duyurmak istedik. Bundan sonra da mahalle mahalle tespitler yaparak kayıtların yapılmasını sağlayacağız" diye konuştu.
 
Konuşmanın ardından etkinliğe katılan aileler, otizimli, Alzheimer ve zihinsel rahatsızlığı olan çocukları veya yakınlarını kayıt yaptırdıktan sonra, sırayla gönüllü olarak katılan 3 dövme sanatçısına dövmeleri yaptırdı. Dövmelerden korkan otizmli ve zihinsel engelli çocuklar aileleri tarafından sakinleştirildi.
 

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 17:20

Etiketler : Sevgi    İzi    Projesi    Uygulamalı    Anlatıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8859
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN