Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sivas’ta Hastalar İçin Ekpss Kursu

Sivas’ta Hastalar İçin Ekpss Kursu
Sivas’taki Numune Hastanesi’ne bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören engelli hastalar için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) hazırlık kursu açıldı. 

 

Sivas’ta ağır psikiyatrik bozukluğu olan hastaların tedavi gördüğü Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğiyle EKPSS kursu açıldı. 25 hastanın katıldığı kursta Türkçe, matematik, coğrafya ve tarih dersleri veriliyor. 24 Nisan 2016 tarihinde yapılması planlanan sınav için geçen hafta kursa başlayan hastalar, haftanın 4 günü 4 saat derse giriyor. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlusu Sosyal Hizmet Uzmanı İsmail Yıldız, daha önce yapılan EKPSS’de başarı olarak işe başlayan hastalarının bu kursun açılmasında etkili olduğunu söyledi.
 
Kursun açılmasında hastaların da çok istekli olduğunu belirten Yıldız, "Hafta içi her gün öğleden sonra kurumumuzda ders verilmekte. Kursumuza yaklaşık olarak 25 üyemiz katılıyor. Ve bunların hepside lise mezunu. Kursu Nisan ayına kadar sürdürmeyi planlıyoruz. Umarım başarılı oluruz" dedi.

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 16:20

Etiketler : Sivasta    Hastalar    İçin    Ekpss    Kursu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9299
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN