Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


6 Yavru Kangala Noter Sahip Çıktı

6 Yavru Kangala Noter Sahip Çıktı
Rize’nin İkizdere İlçesi’nde 20 günlük 6 kangal yavrusu kutu içerisinde barınak önüne terk edildi. İlçede yaralı ve bakıma muhtaç sokak hayvanları için 1.5 yıldır çalışma başlatan noter Berran Altuntecim terk edilen yavrulara sahip çıktı, bakım altına aldı.

 

İkizdere İlçesi’ndeki belediyenin köpek barınağı önüne kutu içerisinde 6 yavru kangal köpeği bırakıldı. Yavruların bırakıldığı haberini alan hayvansever Berran Altuntecim devreye girdi. Köpekleri terk eden kişiyle temasa geçen Altuntecim, annenin yavruları arayabileceğini belirterek köpeklerin annelerinin yanına götürülmesini istedi, ancak olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine yavrulara sahip çıkan, yaklaşık 20 günlük oldukları sanılan köpekleri barınağa yerleştiren Noter Berran Altuntecim, bakımlarını da üstlendi.
 
“YAVRULARI ANNELERİNDEN AYIRMAYIN, GÜNAHTIR”
 
Yavru köpekleri bir kişinin kutu içerisinde barınağın önüne getirdiğini anlatan Berran Altuntecim, “O kişiye, ‘Annelerinden ayırmayın, günahtır’ dedik ama dinletemedik. O bu günahı göğüslemeye hazır sanırım. Yavruları bu soğukta annelerinden ayırarak buraya bırakmanın bir vebali vardır. Bizi dinlemedi ve bırakıp gitti. Yavruları biberonla besleyeceğiz. Anneden ayrılan yavru köpeklerin bağışıklık sistemleri sıfıra düşüyor. Hiçbir şey anne sütü gibi koruyucu olamıyor. Yavruların soğuk havada annesiz yaşama şansları yok” dedi. Hayvan severlere yavruları annelerinden ayırmamaları uyarısında bulundu.

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 15:30

Etiketler : Barınak    Önüne    Bırakılan    Yavru    Kangala    Noter    Sahip    Çıktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6250
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN