Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Atatürk Tablosu Krizi Sürüyor

Atatürk Tablosu Krizi Sürüyor
CHP'de ortaya çıkan Atatürk tablosu krizinde yeni bir gelişme yaşandı.

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu, Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, tedbirli olarak partiden kesin ihracı istemiyle Disiplin Kurulu'na sevkine karar verdi.
 
Aylin Nazlıaka, ismini vermediği bir milletvekilinin Meclis'teki odasından Atatürk posterini indirdiğini öne sürmüştü. Gelen tepkiler üzerine parti yönetimi muhakkik görevlendirerek olayı araştırdı. Muhakkiklerin raporu bugün yapılan MYK toplantısında değerlendirildi.
 
Raporda Nazlıaka'nın iddiasını kanıtlayacak bir delil bulunamadığı belirtildi. Bunun üzerine MYK, Nazlıaka'nın kesin ihraç talesiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini kararlaştırdı. Nazlıaka ile ilgili karar Parti Meclisi'nde de değerlendirilecek.
 
   Fotoğraf: Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka
 
Nazlıaka'dan ilk açıklama
 
Kararın ardından açıklama yapan Aylin Nazlıaka, "Atatürk'ün portresinin 'çöpe atılması' gibi bir durum asla söz konusu değildir. Odalarımızdaki resmin boyutu gözetildiğinde dahi bunun mümkün olamayacağı açıktır. Makamlar ve mevkiler gelip geçer, onurlu duruşları ise tarih yazar. Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet değerleri için verdiğim mücadele son nefesime kadar sürecektir" diye konuştu. 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partiye mensup bir milletvekilinin Meclis’teki odasında asılı Atatürk fotoğrafını indirdiği iddiaları üzerine, Bartın Milletvekili Muhammed Rıza Yalçınkaya, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’dan oluşan bir heyeti konuyu araştırmakla görevlendirmişti.

 

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 14:48

Etiketler : chp    aylin nazlıaka    disiplin    ihraç       


Yorumlar

3671
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN