Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Yürüdüler O Şarkıları Söyleyerek''

''Yürüdüler O Şarkıları Söyleyerek''
HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bülent Arınç arasında yaşanan tartışmayla ilgili olarak, "İnsanları şeffaf bilgilere erişme, nerede ne olduğunu anlama hakkı vardır. Bir zamanlar beraber aynı yollarda yürüdüler o şarkıları söyleyerek" dedi.

 

HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Meclis’te düzenlediği basın toplantısında cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekti. Kerestecioğlu toplantı sonrasına basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kerestecioğlu Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında Dolmabahçe Mutabakatı üzerinden yürüyen tartışmanın sorulması üzerine "Siyasetin farklı yansımaları bunlar. Her zaman samimi olmak gerekir. İnsanları şeffaf bilgilere erişme, nerede ne olduğunu anlama hakkı vardır. Bir zamanlar beraber aynı yollarda yürüdüler o şarkıları söyleyerek. Şu anda bir çelişki var mı yok mu nedir? Çelişki varsa haklı olarak eleştiriler varsa bunları geçmişte AKP’de yer almış herkesin ciddiyetle çıkıp kamuoyu karşısında söylemesi gerekir" diye konuştu.
 
Kerestecioğlu, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun yarın çalışmaya başlayacağının hatırlatılması üzerine şöyle dedi: "Yollar temizlenerek yapılır. Anayasa halkın katılımıyla yapılır. Demokratik anayasa insanların özgürce düşüncelerini ifade ettiği ortamda yapılır. Ortalık kan gölüne dönmüşken, siz 3 gündür bir ilçede insanlar insanlar öldü mü kaldı mı yada Türkiye’nin hiçbir yerinde gösteri yapılmasına izin verilmez haklarınız ihlal ediliyorken hangi anayasayı yapabilirsiniz. Hepimiz bir anayasa yapmak istiyoruz. O yollar çakıl taşlarından şu anda iri taşlar var onlardan temizlenince yapılır. Biz HDP olarak bunun için her zaman varız. Daha önce eş genel başkanımız tarafından başkanlık sisteminin diktatöryel bir sistem olduğu ifade edildi. Burada yapılmak istemen meclisin ve demokratik işleyişin çok da işlevci olmadığının dayatılması. Buna razı değiliz. Demokratik sistemin ve özgür düşüncelerimizin işlemesini ifade edeceğiz."

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 14:30

Etiketler : Chpli    Filiz    Kerestecioğlu    bir    Zamanlar    Beraber    Aynı    Yollarda    Yürüdüler    O    Şarkıları    Söyleyerek    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5496
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN