Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sakarya’da Apartlar Yurt Oluyor

Sakarya’da Apartlar Yurt Oluyor
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun 70 apart daireyi alarak yurt yaptığını, 100 apart daire için de görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.

 

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Esentepe Kampusu’nun çevresinde bulunan apart daireleri satın aldığını bildirdi. Etrafı çevrilen binaların ayrıca sosyal donatılarının yapılarak yurda dönüştürüldüğünü .elirten Rektör Prof. Dr.  Muzaffer Elmas 100 dairenin daha satın alınması için görüşmelerin devam ettiğini anlattı. Rektör Prof. Dr. Elmas, şunları söyledi:
 
"Apartlar konusunda olumlu adımlar atıldı. Apartlar çevrelenerek öğrencilerin bir arada yiyip içmesi beraber olması sağlanmalı. Herkes bu konuya ahlaki olarak bakıyor ama akademik olarak kesinlikle bunlar yanlış. Bunların bir arada ortak mekanlar olarak dönüştürülmesi gerektiğini söyledik. Kredi Yurtlar Kurumu gerçekten bu konuda olumlu adımlar attı. Kurum kampus çevresindeki 70’in üzerinde apartın bulunduğu apart blokları satın alarak yurt yaptı. 100’ün üzerinde apart daire için de görüşmeler sürüyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu buralara sosyal donatılar yaparak öğrencilerimizin birlikte yaşayacakları yerler haline getirecekler" dedi.
 
 
 
 

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 14:02

Etiketler : Sakaryada    Apartlar    Yurt    Oluyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4405
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN