Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Genç Tasarımcılar Yarıştı

Genç Tasarımcılar Yarıştı
IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında düzenlenen “İzmir Gelini" temalı 7. Gelinlik Tasarım Yarışması’nı Tuğçe Görgülü kazandı. Jüride ünlü İtalyan modacı Alessandra Rinaudo da yeraldı.

 

Gelinlik sektörünün kalbi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğindeki IF Wedding Fashion İzmir - 10. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın ikinci gününde yarışma heyecanı yaşandı. 7. kez düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması’nda finale kalan 15 tasarımı Başkanlığını EGSD Başkan Yardımcısı Atınç Abay’ın yaptığı İtalyan Modacı Alessandra Rinaudo, modacı Emine Yıldırım, model Özge Ulusoy, moda direktörü Ümit Termurçin, modacı Yeliz Cengiz, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı Nesrin Önlü, Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü’nden Nihal Müge Kaplangı, Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Gözde Bursalıgil, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Başkanı Elvan Özkavruk Adanır, Relactive firması sahibi Fatih Yörek’ten oluşan juri değerlendirdi. Geçtiğimiz yıl 240 tasarımın yer aldığı Gelinlik Tasarım Yarışması’nda bu yıl 507 tasarım yarıştı, 15’i finale kaldı.
 
Değerlendirme sonunda “İzmir Gelini" temalı yarışmada İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Tuğçe Görgülü birinciliğe layık görüldü. Görgülü’ye ödülünü İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan verdi. Yarışmada ikinci olan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi İpek Aygül, ödülünü Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden’in, üçüncülüğe layık görülen İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Gülden Yaman ise EGDS Başkan Yardımcısı Atınç Abay’ın elinden aldı. Yarışma birincisine 10 bin TL, ikincisine 7 bin 500 TL, üçüncüsüne 5 bin TL ödül verildi. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da birinci olan yarışmacı, 2017 yılında düzenlenecek IF Wedding Fashion İzmir Fuarı performans defilesini yapmaya hak kazandı. Finale kalan 15 gelinlik 5 Şubat’a kadar fuar sergi alanında sergilenecek.
 
Yarışmanın öncesinde İzmir’in yetiştirdiği dünyaca ünlü modacı Zuhal Yorgancıoğlu imzalı mini bir defile düzenlendi. Yorgancıoğlu’nun torunu Aslan Volkan’ın eşi için tasarladığı gelinlikle birlikte fuar için özel olarak hazırladığı 2 tasarım da İzmir’de görücüye çıktı.

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 13:41

Etiketler : Genç    Tasarımcılar    Yarıştı    Bölge   


Yorumlar

6651
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN