Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çöp Yığınları Aramaları Zorlaştırdı

Çöp Yığınları Aramaları Zorlaştırdı
Bartın’da 32 yaşındaki Remzi Akardere’nin 14 gün önce kaybolduğu çayda arama çalışmaları, suyun bulanık olması ve kıyı bölgelerde biriken evsel atıklar nedeniyle güçlükle yürütülüyor.

 

Yanaz Köyü Kangahu Mahallesi’nde oturan inşaat işçisi, evli ve 3 çocuk babası Remzi Akardere, geçen 20 Ocak’ta av tüfeği ile vurduğu ördeği almak için girdiği Kocaçay’da  akıntıya kapılarak kayboldu. Remzi Akardere’yi arama çalışmalarına bugün Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gelen 15 kişilik arama kurtarma ekibi de katıldı.
 
Sakarya ile Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden 4 kişilik dalgıç ekibi ile birlikte yapılan aramalar, Remzi Akardere’nin kaybolduğu bölgenin 200 metre aşağısındaki Potbaşı Köprüsü mevkisinde yoğunlaştırıldı. Ancak suyun bulanık olması ve köprünün altında kıyı bölgelerde biriken evsel atıklar aramaları güçleştirdi. 
 
Dalgıçlar, çöp yığınlarının arasında suya girerek, AFAD ekibi de botla yine çöp yığınlarının arasında arama yaptı. Ancak çöplerin çalışmayı zorlaştırması üzerine Devlet Su İşleri Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi’nde iş makinesi istendi. 2 iş makinesi, çöp ve moloz yığınlarını temizlerken aramalar da devam etti. Yapılan aramalarda şu ana kadar Remzi Akardere’ye ulaşılamadı. Aramalar sürdürülüyor.
 
 

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 13:04

Etiketler : Avcının    Kaybolduğu    Çayda    Çöp    Yığınları    Aramaları    Zorlaştırdı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4638
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN