Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adliyeye Sevk Edilecek

Adliyeye Sevk Edilecek
Aydın’ın Söke İlçesi otogarında sahte kimliklerle yakalanan Özdemir Sabancı suikastının sanığı DHKP-C terör örgütü üyesi İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman’ın, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki ifade işlemine başlanacağı açıklandı. İkinci kez sağlık kontrolünden geçirilen sanıkların avukatı Oya Aslan, ailelerin isteği üzerine geldiğini, müvekkillerinin mahkemeye çıkarılmasını beklediğini; Sabancı cinayeti için de İstanbul’a gönderilebileceğini söyledi.

 

İstanbul’da 1996 yılında Özdemir Sabancı ve iki çalışanını öldürmekten aranan terör örgütü DHKP-C üyesi İsmail Akkol’un Yunanistan’dan Türkiye’ye geçeceği istihbaratı üzerine hem MİT, hem de İstihbarat Daire Başkanlığı harekete geçti. Yaklaşık 15 gün süren araştırmalarda, Akkol ve diğer örgüt üyelerinin, hangi noktalardan ve hangi güzergahları kullanacakları tek tek tespit edildi. Yaklaşık 100 önemli nokta belirlendi. İstihbarat ekiplerinin bu noktalarda 24 saat esasına göre takibe geçtikleri ve şüpheli her durumu değerlendirdikleri açıklandı.
 
DENİZDE DE ÖNLEM ALINDI
 
Söke’de durumları şüpheli görülen İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman bu şekilde yakalandı. Akkol ve Adıyaman’ın deniz yolunu kullanacağı kesin olarak tespit edilmesinden sonra, karada alınan önlemlerin yanı sıra, Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı’na bağlı termal kamera sistemleri bulunan gemilerin de yine bölgede sürekli devriyede bulundukları ifade edildi.
 
DİLEK DOĞAN İÇİN SLOGAN ATTILAR
 
Söke’de yakalanıp Aydın Emniyet Müdürlüğü’ne getirildikten sonra sağlık kontrolünden geçirilen İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman, bugün saat 11.00’de ikinci kez sağlık kontrolü için Aydın Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
 
Emniyet Müdürlüğü önünde önlem alan çevik kuvvet polisin kordonu arasından geçirilen İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman, İstanbul’da evinde aramalar sırasında öldürülen Dilek Doğan’la ilgili slogan atmaya çalışırken engellendi.
 
AVUKAT: ADLİYEYE SEVKEDİLECEKLER
 
Bu arada İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman’ın avukatı Oya Aslan da Aydın Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Müvekkillerinin sağlık kontrolüne götürüleceği gerekçesiyle kendileriyle görüştürülmediğini anlatan Oya Aslan, tekrar sağlık kontrolüne götürülmelerinin, ek gözaltı süresi verileceğini işaret ettiğini söyledi.
 
Gözaltındaki iki sanığın ailelerinin isteği üzerine geldiğini de ifade eden avukat Oya Aslan, "Burada dünkü mevcut soruşturmayla ilgili işlemler yürütülüyor. Muhtemelen  adliyeye sevk edilecekler. İstanbul’daki suçlamayla ilgili zaten yürütülen bir soruşturma var. O sonra da yürütülecektir" dedi.

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 12:37

Etiketler : İsmail    Akkol    Fadik    Adıyaman    Adliyeye    Sevk    Edilecek    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7625
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN