Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Usta 13 Tesbitini Açıkladı

Usta 13 Tesbitini Açıkladı
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, ekonomik yapıyı düzeltmek için 13 tesbitini sıralarken, "Her açıdan dip yapmışken gerçeklerle yüzleşmeliyiz. En acil ve önemli iş. ekonomik dengeyi yakalamak. Bu da zaman alacak" dedi.

 

Başkanı Muharrem Usta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamala gündemi değerlendirdi. Bu sezonki hedeflerini taraftarlarıyla paylaşan Başkan Usta, özellikle oyuncu grubunun kulüp ekonomisine getirdiği yüküvurgularken kadrodaki oyuncuların uygun fiyatla gönderilmesi için herkesin duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Usta’nın 13 maddeden oluşan tesbitleri şöyle:
 
1-Her kötü gidişte yeni bir oyuncu gurubu alınması, başarısızlığı ve ekonomik sorunları katlayarak derinleştirdi. Aynı hatayı yapmamalıyız.
 
2-Takımdaki oyuncuların bonservisleri yaklaşık 40 milyon euro, menajer maliyeti yaklaşık 11 milyon euro, kontratları yaklaşık 50 milyon euro.
 
3-Bonservislere, oyunculara ve menajerlere büyük bir borç varken... Oyuncularımızı değersizleştirmek, kulübü yeni bir çıkmaza sokar.
 
4- Her açıdan dip yapmışken gerçeklerle yüzleşmeliyiz. En acil ve en önemli iş... ekonomik dengeyi yakalamaktır. Bu da zaman alacaktır.
 
5- Öfkeyle kalkan zararla oturur. Kadromuzdaki oyunculara sahip çıkarak onları futbol piyasasında en iyi konuma getirmek tek çıkar yoldur.
 
6- Büyük maliyetlerle kadroda bulunan oyuncuların yıl sonu piyasa değeri bir sonraki yılın kadrosunu şekillendirmede ana kaynak olmalı.
 
7- Kadro dışı yaparak gençleri oynatmak bir seçenektir. Ancak... bunun ekonomik karşılığı on milyonlarca euroluk yeni zararlar demektir.
 
8- Elbette kadroda kalacak ve gidecekler olacaktır. Kalanlar geleceğimizi şekillendirirken; gidecekler bize ekonomik kaynak oluşturmalı.
 
9- Kenara itilen her oyuncunun kulübe maliyeti milyonlarca lira olmaktadır. Oyuncularımızı sabırla oynatmalı ve kazanmalıyız.
 
10- Doğru adımları sabırla atanlar sistem oturana kadar zorluklarla yüzleşirler. Başarmak için başka yol yoktur.
 
11- Şimdi yeni bir beyaz sayfa açma zamanı. Onlara sahip çıkarsak onlar da buna mutlaka karşılık vereceklerdir. Her kayıp bizim kaybımızdır.
 
12- Uzun zamandır ilk kez düzenli ödemeye geçilebildi. Ara ara sorunlar olsa da; feda ve veda yolculuğu için oyuncularımıza teşekkür ederiz.
 
13- Onlar bizim kardeşlerimiz, evlatlarımız, geleceğimiz. Bu kez onlara daha önce yapılanları tekrar etmeyelim. Onlar da gereğini yapacaktır.
 

Yayın Tarihi : 03.02.2016 : 10:36

Etiketler : Trabzonspor    Başkanı    Usta    Tesbitini    Açıkladı    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3747
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN