Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Umuda Kaçışa Sahil Güvenlik Engeli

Umuda Kaçışa Sahil Güvenlik Engeli
Aydın’ın Didim ilçesi’nden yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek için lastik botla denize açılan, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 20 göçmen, sahil güvenlik botu tarafından engellendi. Göçmenler, sahil güvenlik botuna alınıp, karaya çıkarıldı. 

 

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriye ve Afganistan başta olmak üzere farklı pek çok ülke insanı, kurtuluş olarak gördükleri Avrupa’ya gidebilmek için ilk durak olarak Yunan adalarına ulaşmaya çalışıyor. Didim’de 1 Şubat Pazartesi günü gece saatlerinde, 20 göçmenin yasa dışı geçişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince engellendi. Manastır Koyu’ndan denize açılan, aralarında çocukların da yer aldığı 20 göçmenin bulunduğu lastik botun önü, Didim Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kesildi. Yaşanan kovalamaca sonucu durdurulan bottaki göçmenler, Didim’deki Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi. Lastik bot ise sahil güvenliğin iskelesine çekildi. 
 
BİR AYDA 27 GÖÇMEN KAÇAKÇISI TUTUKLANDI 
 
Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ocak ayı içerisinde yaptığı çalışmalarda, Aydın genelinde meydana gelen 21 göçmen kaçakçılığı olayıyla ilgili adli işlem yapıldı, yasa dışı yollardan ülke dışına çıkmaya çalıştığı tespit edilen 633 göçmen yakalandı ve göçmen kaçakçılığı olaylarının şüphelisi oldukları tespit edilen 27 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Göçmen kaçakçılığı olaylarında kullanılan, 6 tekne, 1 sürat teknesi, 5 tekne motoru, 14 cep telefonu, 2 lastik bot, 1 otomobil ve 122 can yeleğine de el konulduğu açıklandı. 
 
EŞYALAR İMHA EDİLİYOR 
 
Öte yandan, Didim’de göçmenlerin üzerilerinden çıkan sahte can yelekleri ile birçok eşyanın, haftada 3 gün Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince yakılarak imha edildiği bildirildi. Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Firuzan Alın, göçmenlerin Sahil Güvenlik iskelesine getirildiklerinde üzerilerinden çıkan eşyaları toplayıp, yakarak imha ettiklerini belirtip, "Haftada 3 günü bunu tekrarlıyoruz. Her gittiğimizde yaklaşık bir traktör römorku malzeme çıkıyor. Malzemeler arasında can yelekleri, ayakkabılar, botlar, montlar ve kişisel eşyalar gibi her şey var. Bu çalışmayı hem malzemelerin tekrar insanların eline geçip satılmaması için, hem de hijyen açısından yapıyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 02.02.2016 : 19:56

Etiketler : Mültecilerin    Umuda    Kaçışına    Sahil    Engeli    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1077
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN