Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dikili’de Ekoturizm Atağı

Dikili’de Ekoturizm Atağı
İzmir'in denizi, güneşi, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan tatil merkezlerinden Dikili’de; ilçe belediyesi, kırsal kesimi kalkındırmak için ekoturizm atağı başlattı. Nebiler Şelalesi, Karagöl Krater Gölü ile Deliktaş Zindancık bölgelerinin de aralarında olduğu birçok bölge, ekoturizmde tatilcilere sunulacak.

 

Dikili Belediyesi’nin hayata geçireceği projeyle kent; sadece güneşiyle, deniziyle, kumsallarıyla değil muhteşem doğal güzellikleri ve bugüne kadar saklı kalmış tarihi, kültürel değerleriyle de ziyaretçilere tanıtılacak. Özellikle şehir hayatından bunalan turistleri cezbetmeyi amaçlayan projenin yatırıma dönüşmesiyle, Dikili’nin kırsal kesimleri yılın 12 ayında da önemli bir turizm merkezi haline gelecek. Gelen turistler özellikle Dikili’nin doğal, tarihi, kültürel güzelliklerini görecek. İnanç turizmi, dağ ve doğa turizmi, jeotermal sağlık turizmi, yayla-krater göl turizmi ve mağara turizmi ile de tatil keyfi yapacak.
 
Son iki yılda gerçekleştirdikleri yatırımlarla Dikili’yi deniz turizminde önemli noktaya taşıdıklarını söyleyen CHP’li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "Göreve gelmemizle birlikte kentte turizme etki edecek pozitif atılımlar gerçekleştirdik. Neredeyse hepsinde başarılı olduğumuz atılımlar sonucu Dikili ilçesi son iki yılda deniz turizminde gözde kentler arasına girmiştir. Biz şimdi hedefimizi büyüterek Dikili’yi sadece deniziyle, kumsallarıyla, güneşiyle değil hem inanç turizmi açısından hem tarih ve kültür turizmi açısından hem de doğa turizmi açısından gözde bir kent yapmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize de ekoturizmle ulaşacağımıza gönülden inanıyorum. Çünkü kentimiz bir bütün olarak çok güçlü turizm potansiyellerine sahip. Belediyemizin tüm birimleri olarak ekoturizm projesini çok önemsiyoruz. Bu projeyi hayata geçirerek kaplıcalarımız, şelalemiz, krater gölümüz, jeotermal kaynaklarımız başta olmak üzere kentimizin tüm doğal güzellikleri ile tarihi, kültürel değerlerini dünyaya kanıksatmak istiyoruz. Kentimizin kültürünü, folklorunu, tarih ve doğasını yaşayarak tanıtacağımız ekoturizm projesinin başarıya ulaşması için tüm Dikili sevdalıların destek vermesini gönülden istiyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 02.02.2016 : 13:26

Etiketler : Dikilide    Ekoturizm    Atağı    Bölge   


Yorumlar

9088
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN