Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hafta Sonu Yine Donacağız!

Hafta Sonu Yine Donacağız!
Çarşamba ve Perşembe artacak olan hava sıcaklığı, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacak.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, Çarşamba ve Perşembe günleri güneyli rüzgarlarla daha da artacağı ve yer yer mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerine çıkmasının beklendiğini açıkladı. Cuma günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte Marmara'dan başlayarak hissedilir derece azalacak olan hava sıcaklığının, hafta sonu kuzey, batı ve iç kesimlerde de azalarak mevsim normallerinin altına ineceği tahmin edildiği belirtildi.
 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu 7
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 12
İzmir: Az bulutlu ve açık 18
Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu 17
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 20
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 11
Trabzon: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu (Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 8
Erzurum: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı -4
Diyarbakır: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6
 
İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ:
 
 
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Samsun, Tokat, Konya, Niğde, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor.
 
RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
 
UYARILAR
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
SİS UYARISI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yayın Tarihi : 02.02.2016 : 12:59

Etiketler : haber    haberler    hava durumu    meteoroloji    hafta sonu    Hafta Sonu Yine Donacağız    kanalben    ben tv       


Yorumlar

1931
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN