Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova'ya Ödül Üstüne Ödül

Dünya şehircilik ve kentsel tasarım projeleri alanında en profesyonel yarışmalardan biri olan Golden City Awards 2016’dan Bornova’ya iki ödül geldi.

 

 İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılan törende Bornova Belediyesi’nin ‘Konuşan Duvarlar Projesi’ En İyi Kültür ve Sanat Projesi seçildi. “Geçmişten Günümüze Bornova” projesi ise jüri özel ödülüne layık görüldü. Ödülleri İstanbul’da düzenlenen törende Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila adına; Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Bergüzar Başer Köpüklü, Kentsel Tasarım Müdürü Deniz Dayangaç ile Kültür ve Strateji Müdürü Neslihan Kırmızıgül aldı.
 
Bornova Belediyesi, Golden City Awards'ın, geleceğin şehirlerine önemli bir bakış açısı sağlamak, şehircilik alanında süregelecek pek çok faaliyetlerle kentlerin gelişmesine, markalaşmasına öncülük etmek amacıyla düzenlediği yarışmada iki ayrı projesiyle ödül aldı. Belediyelerin, şehircilik, kentsel dönüşüm ve hizmet projelerinin yarıştığı organizasyonda Bornova Belediyesi “Konuşan  Duvarlar” Projesi ile En İyi Kültür ve Sanat Projesi’ne layık görüldü. “Geçmişten Günümüze Bornova” Projesi’ne ise jüri özel ödülü verildi.
Bornova’da duvarlar konuşuyor
 
Sokakların başkaldırısı olarak başlayan, günümüzde çağdaş kent sanatı olarak da adlandırılan Graffiti Bornova’da hayat buldu. Bornova Belediyesi tarafından ilçenin değişik yerlerinde gerçekleştirilen ‘Konuşan Duvarlar Projesi’nin ilk aşaması Yakaköy’ün duvarlarına köy temalı resimlerin sprey boya ile yapılmasıyla gerçekleşti. Projenin ikinci aşaması ise Bornova Merkez’de bulunan binaların sağır cephelerine giydirme olarak yapıldı. Giydirmelerde 2015 yılında Bornovada gerçekleşen ve bir çok ressamın katıldığı Uluslararası Suluboya  Festivalinde çizilen resimlerle gerçekleşti.
 
Eğitim projesine 2. Ödül
 
“Geçmişten Günümüze Bornova” projesi ile  kentlerin geleceğinin şekillenmesinde önemli roller alacak çocuklara Bornova’nın tarihi, kültürel ve doğal değerleri, görülmesi gereken yerleri ve müzeleri  gibi konularda eğitim veriliyor. Kentte yaşanan sorunlara da değinilen seminerlerde çocukların ürettikleri çözümler de  dinleniyor.  Bu güne kadar 3 binin üzerinde çocuğa ulaşılan eğitimler ile ilçe bulunan çocukların  Bornovalılık bilincini arttırılması amaçlanıyor.
 
Hedefimiz yaşam kalitesini yükseltmek
 
Bornova için ürettikleri projelerle daha önce de ödül aldıklarını hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Geçmişten Günümüze Bornova adlı eğitim projemiz ile daha öncede TMMOB Şehir Plancıları Odası’ndan Raci Bademli İyi Uygulamalar Özendirme Ödülü almıştık. Birçok konuda olduğu gibi kent planlama/tasarım, bölgesel kalkınma ve şehircilik konularında uygulamaya girmiş, sorun çözmeye yönelik başarılı plan ve projelerimiz var. Bizim ana amacımız Bornovamızda yaşam kalitesini daha da yükseltmek. Bu yolda aldığımız ödüller motivasyonumuzu daha da arttırdı” dedi.
 
İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen törende "En İyi Toplu Yaşam Projesi", "En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi", "En İyi Sağlık Projesi", "En İyi Turizm Gelişim Projesi", "En İyi Çocuk ve Sosyal Gelişim Alanı Projesi" ve "En İyi Ulaşım Projesi" dalında da ödüller verildi. Bornova Belediyesi’ne verilen iki ödülü Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila adına; Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Bergüzar Başer Köpüklü, Kentsel Tasrım Müdürü Deniz Dayangaç ile Kültür ve Strateji Müdürü Neslihan Kırmızıgül aldı.

Yayın Tarihi : 02.02.2016 : 11:03

Etiketler : bornova belediyesi    ödül       


Yorumlar

7539
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN