Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kokusu Bile Faydalı

Kokusu Bile Faydalı
Hindistan cevizi meyvesinden isim benzerliği dışında tamamen farklıdır.

 

Küçük Hindistancevizi de denilen Muskat zeytin büyüklüğünde, üzerinde çizgiler bulunan bir cevizdir ve Hindistan cevizi meyvesinden isim benzerliği dışında tamamen farklıdır.
 
 
Muskatın Faydaları
Muskat, iştah açar ve sindirimi kolaylaştırır. Ağız kokusunu giderir. İdrar ve gaz söktürücüdür. Mide ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Mikrop öldürücüdür. Bulantı ve kusmayı önler. Kokusu sinirleri sakinleştirmeye yardımcı olur. Vücudu kuvvetlendirir.
 
 
Muskat Nasıl Kullanılır?
Küçük Hindistancevizi, çoğunlukla tat ve koku vermek için çeşitli yemek, tatlı ve pudinglere katılarak kullanılır. Az miktarda kullanılırsa uyku verici özelliği ile uyku bozukluklarında faydalı olmakla birlikte yüksek dozlarda kullanmak hayal görmeye ve kalp atışlarının hızlanmasına sebep olabileceği için fazla alınması tavsiye edilmez.

Yayın Tarihi : 02.02.2016 : 10:16

Etiketler : Küçük Hindistancevizi    muskat    faydaları    bitki    sindirim    uyku    ağız kokusu    bitki    tatlı    baharat    mikrop öldürücü    sinir    sakinleştirici    uyku bozukluğu    bulantı    kusma    muskatın faydaları   


Yorumlar

1756
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN