Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Esnaftan Aç Serçelere Hoşgörü

Esnaftan Aç Serçelere Hoşgörü
Kayseri’de olumsuz kış koşullarında yiyecek bulmada zorlanan kuşlar fırsat buldukta esnafın tezgahlarındaki yiyecekleri yerken, Kayseri Öğrenci Meclisi de, sokak hayvanları için kentin değişik noktalarında hayvan barınakları yaptı.

 

İşyerlerinin önündeki kaldırımda sergiledikleri çeşitli ürünleri gören serçeler bunlara dadanırken, esnaf bunlara çoğu zaman göz yumuyor. Kayseri Öğrenci Meclis Başkanlığı da, kış aylarında olumsuz koşullar altında yaşam savaşı veren sokak hayvanları için değişik bölgelerde hayvan barınakları yaptı. Böylece sokak hayvanlarının hem soğuktan korunacağı, hem de duyarlı kişiler tarafından verilecek destekle de yiyecek sıkıntısı çekmeyeceği ifade edildi. Kayseri Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimini bir süre önce kazanan Kayseri Lisesi öğrencilerinden Osman Açıkgöz, başlattıkları kampanya ile ilgili olarak, şöyle dedi:
 
"Hayvanların dili yok. Bu nedenle herkes özellikle kış aylarında sokak hayvanlarını da düşünmeli. Bu amaçla toplumda farkındalık oluşturmak istedik. Bu barınaklarla hayvanlar soğuktan korunacak, hem de onlar için yiyecek temin edilecek. Kampanyamıza vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Umarız hep birlikte bu bilinci toplumda oluştururuz."

Yayın Tarihi : 01.02.2016 : 15:51

Etiketler : Esnaftan        Serçelere    Hoşgörü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5610
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN