Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bandırma, Derya İçin Seferber Oldu

Bandırma, Derya İçin Seferber Oldu
Balıkesir'in Bandırma İlçesi’nde, kök hücre bekleyen lösemi hastası 32 yaşındaki Derya Zeren için kan bağışı kampanyası başlatıldı.

 

Bandırma’da yaşayan evli  bir çocuk annesi Derya Zeren, 5 yıl önce lösemi tedavisi gördü. Tedavisinden olumlu sonuç alınan Zeren’de bir süre sonra löseminin farklı bir türü teşhis edildi. Kök hücre tedavisi yapılması gereken Derya Zeren’in yakınlarından alınan kan örneklerinin uymaması üzerine, Kızılay aracılığıyla uygun donör bulunması amacıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle Bandırma Cumhuriyet Meydanı’ndan kampanyaya destek veren vatandaşlardan kan örnekleri alınmaya başlandı.
 
Kan bağışı aracını ziyaret eden ve bağışta bulunanlara teşekkür eden Derya Zeren, Bandırmalıların ilgilisini görünce moralinin yükseldiğini kaydederek, "İlçede bulunan sivil toplum örgütleri ve kuruluşlarda kan bağışı kampanyasına destek veriyorlar. Umudun alınan kan örneklerinden birinin uymasıdır. Bu kan bağışı benim için olduğu kadar ülkemizdeki diğer lösemi hastaları içinde bir umut olacak" dedi.

Yayın Tarihi : 01.02.2016 : 14:58

Etiketler : Bandırma    Derya    İçin    Seferber    Oldu    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1221
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN