Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Burhaniye’de Deve Güreşi Heyecanı

Burhaniye’de Deve Güreşi Heyecanı
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, bu yıl 12’incisi düzenlenen Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamındaki geleneksel deve güreşleri, renkli görüntülere sahne oldu.

 

 
Belediyenin Ahmet Akın Kültür Merkezi yanında hazırladığı arenada Ege Bölgesi’nin çeşitli yerlerinden gelen 220 namlı deve, Burhaniye 133. Geleneksel Deve Güreşi kapsamında kıyasıya mücade etti. Güzel havayı fırsat bilen güreşseverler, bir yandan piknik yaparken bir yandan da müsabakaları heyacanla izledi. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Ak Partili Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Beledeye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç ve Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu da güreşleri izleyenler arasında yer aldı. Gün boyu devam eden müsabakaların sonunda dereceye giren develerin sahiplerine Kaymakam Hüseyin Öner, Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ve Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından kupaları verildi.
 
Güreşlere ilgiden memnun kaldıklarını belirten Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Tunay Yanbakan, "Bugün deve güreşlerinin şampiyonlar ligini yapıyoruz" dedi.
 
Kaymakam Hüseyin Öner de, "Çok güzel bir katılım var. Deve güreşleri Batı Anadolu’nun çok güzel bir kültürel mirası. Batı Anadolu’nun her il ve ilçesinden katılım var. Belediye başkanımıza ve katılan deve sahiplerine çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu" dedi.

Yayın Tarihi : 31.01.2016 : 20:13

Etiketler : Burhaniyede    Güreşi    Heyecanı    Yaşandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8367
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN