Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vosvos Tutkunlarından Zam Eylemi

Vosvos Tutkunlarından Zam Eylemi
Vosvos tutkunları, klasik otomobiller için zorunlu trafik sigortasına yapılan zammı protesto etti. Çevredeki İstanbullularda park halindeki klasik otomobillerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 
Alman otomobil üreticisi Volkswagen tarafından 1938-2003 yıllarında üretilen, halk arasında "Vosvos" olarak bilinen klasik Beetle otomobil tutkunu yaklaşık 100 kişi, Merter ve Kozyatağı’ndan yola çıkarak Levent’teki Türkiye Sigorta Birliği binası önünde bir araya geldi. Trafik sigortalarındaki artışa klakson çalarak tepki gösteren grup, Büyükdere Caddesi yan yolu Beşiktaş istikametine trafiğe kapattı.
 
“BÜTÇELERİ SARSMAYA BAŞLAMIŞTIR”
 
Kalabalık adına basın açıklaması yapan Volkswagen Kaplumbağa Otomobil Derneği Başkanı Cenk Hızdıl, “Karayolları Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası olarak adlandırılan ve hepimizin her yıl düzenli olarak yenilediği kısa adıyla trafik sigortasında yaşanan kabul edilemez fiyat artışı, klasik araç sahiplerinin bütçelerini sarsmaya başlamıştır. Birçok klasik araç sahibi arkadaşımız mağdur olmaktadır. 250-300 TL ile yaptırılmış olan trafik sigortası için yeni dönemde bin 200- bin 300 TL ve daha da yukarılarda rakamlar telaffuz edilmektedir" diye konuştu.
 
BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİLER
 
Bu arada çevrede gezen İstanbullular da park halindeki klasik otomobilleri görünce cep telefonlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Eylemin ardından Vosvoslu eylemciler yolu trafiğe açıp, buradan ayrıldı.

Yayın Tarihi : 31.01.2016 : 17:46

Etiketler : Vosvos    Tutkunlarından    Zam    Eylemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9313
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN