Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Otoparkçıdan Korsan Otoparkçı İsyanı

Otoparkçıdan Korsan Otoparkçı İsyanı
Korsan otoparka savaş açtı...

 

 
İzmir’de, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanında otoparkçılık yapan Ahmet Yeniçırak, korsan otoparkçılara isyan etti. Belediyeye gittiğinde onların görevi polise yüklediğini, polise gittiğinde ise aslında onların görevi olmadığını öğrendiğini söyleyen Yeniçırak, "5 yıldır mücadele verdim. Vatandaş, korsan otoparkçılara, korktuğu için para veriyor. Ama bu herkes için zarar. Buralara park yapılmasını engelleyicî çubukların dikilmesi durumunda, sorun da ortadan kalkar" dedi.
 
İzmir’de günün her saatinde trafiğin en yoğun olduğu bölgelerden birisi durumundaki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çevresi, park yeri sorununun da yaşandığı yer haline geldi. Bölgede, otopark sıkıntısının çözülmesi için, Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra özel otopark işletmeleri hizmet vermeye başladı. Ancak bu otoparklar da yetersiz kaldı. Otoparkların yeterli olmaması, korsan otoparkçıları yarattı. Bu park yerlerini kullanmak zorunda kalan sürücüler, araçlarına zarar vermemeleri için bu kişilere, istedikleri paraları vermek zorunda kalıyor.
 
OTOPARK İŞLETMECİSİ MÜCADELE VERDİ
 
Burada otoparkı bulunan Ahmet Yeniçırak, hem kendilerine olan güveni kırdığı, hem de maddi zarara uğrattığı için korsan otoparkçılara karşı savaş açtı. İlk olarak onlarla kendi yöntemleriyle başa çıkmaya çalıştı. Ancak yaşanan bir tartışma sonrasında, karakola götürülüp adli sorunlar yaşaması üzerine bundan vazgeçti. Bunun sonrasında Büyükşehir ve Konak Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğü’ne başvurularda bulundu. Ahmet Yeniçırak, bu başvuru dilekçelerinde, kaçak parklardan ve korsan otoparkçılardan dolayı hastane önünde tıkanan trafiğin durumunu gösteren cep telefonu görüntülerini de gönderdi. Başvurularında, belediyeye gittiğinde onların görevi polise yüklediğini, polise gittiğinde ise aslında onların görevi olmadığını öğrendiğini söyleyen Yeniçırak, "Bu sorunun burada bitirilmesi lazım. Evet biz burada maddi kayba uğruyoruz bu doğru, ama bunun yanında, o yol üzerinde normalde park yasağı var. Korsan otoparkçılar bu araçların park etmesini sağlayınca, yolda tek aracın geçebileceği yer kalıyor. Orada da dolmuşlar müşteri alıp vermek için durduğu anda, trafik keşmekeşe dönüyor. Bir ambulans, dakikalarca orada beklemek zorunda kalıyor. Ben bunun için çok mücadele verdim ama çözüm bulunamadı. İnsanlar, korkularından para veriyor. Çünkü araçlarına zarar geleceğini biliyor. Her yönden kötülük ve sıkıntı. Bu yol üzerine diğer hastanelerin çevresinde olduğu gibi demir çubuklar dikilmesi durumunda kimse park edemez, korsan da önlenmiş olur. Alsında çaresi çok basit ama yapılmıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 31.01.2016 : 10:00

Etiketler : Otoparkçıdan    Korsan    Otoparkçı    İsyanı    Bölge   


Yorumlar

4342
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN