Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bingöl’de 832 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Bingöl’de 832 Kilo Esrar Ele Geçirildi
Bingöl’ün Genç İlçesi’nde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda toprağa gömülü halde 832 kilo esrar ele geçirildi. Valilik açıklamasında, "Güvenlik güçlerince ele geçirilen uyuşturucu madde ile terörün en önemli finans kaynağına ağır darbe vurulmuştur" denildi.

 

Bingöl Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmada Genç İlçesi Tapantepe mevkiinde toprak altına gömülü vaziyette büyük miktarda esrar maddesi bulunduğu bilgisi alındığını belirterek şöyle dedi:
 
"29 Ocak 2016 günü saat 11.00 sıralarında adli makamlardan alınan arama kararına istinaden Bingöl Genç İlçesi Tapantepe mevkiinde yapılan kontrolde toprak altına gömülü vaziyette 18 adet mavi renkli jelikan bidon içerisinde maddi değeri yaklaşık 4 milyon 160 bin TL olan 832 kilogram toz esrar maddesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet savcısının talimatı ile ele geçirilen esrar maddesine el konulmuş olup olay ile ilgili 2 şüpheli hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Güvenlik güçlerince ele geçirilen uyuşturucu madde ile terörün en önemli finans kaynağına ağır darbe vurulmuştur. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’nca uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadeleye aralıksız olarak devam edilmektedir" denildi.

Yayın Tarihi : 30.01.2016 : 16:38

Etiketler : Bingölde    Pkknın    Kilo    Esrarı    Ele    Geçirildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7170
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN