Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çılgın Lider Vazgeçmiyor

Çılgın Lider Vazgeçmiyor
Ay başında hidrojen bombası denemesi yaptığını iddia eden Kuzey Kore'nin yeni bir füze denemesi hazırlığında olduğu ileri sürüldü.

 

Uluslararası haber ajansı AP'ye konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen ABD'li yetkili, uydu görüntülerinde Kuzey Kore'deki bir balistik füze deneme sahasında hareketlilik tespit edildiğini söyledi. 
 
ABD'li yetkili, "Bu durum Kuzey Kore'nin yeni bir füze denemesi hazırlığında olabileceğini gösteriyor" açıklamasında bulundu. 
 
Kuzey Kore'deki gelişmeleri takip eden "38 North" internet sitesi de, hafta başında gelen uydu görüntülerinde, Kuzey Kore'nin Sohae'deki ana roket fırlatma sahasında bir füze denemesinin öncü hazırlıkları olabilecek faaliyetlerin tespit edildiğini açıkladı.
 
Kuzey Kore'nin 6 Ocak'ta hidrojen bombası denediğini iddia etmesinin ardından, Güney Kore sınırda Pyongyang karşıtı propaganda yayınına başlamıştı.
 
Kuzey Kore de Güney Kore'ye karşıt propaganda broşürleri taşıyan balonlar göndererek karşılık vermişti.
 
Kuzey Kore daha önce de 2006, 2009 ve 2013'te ülkenin doğusundaki Kilju kenti yakınlarında yer alan Punggye-ri tesisinde üç yer altı nükleer test yapmıştı. 
 
Pyongyang yönetiminin 2013'teki üçüncü nükleer denemesi, bölgede gerilimin tırmanışa geçmesine ve uluslararası toplumun sert tepkisine neden olmuştu.

Yayın Tarihi : 30.01.2016 : 14:19

Etiketler : kuzey kore    pyongyang    kim jong un   


Yorumlar

4746
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN