Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyakalı Girişimcilere Yeni Fırsat

Karşıyakalı Girişimcilere Yeni Fırsat
Karşıyaka Belediyesi, KOSGEB ile işbirliği yaparak Uygulamalı Girişimcilik Projesi’ni 2016 yılına taşıdı. Proje kapsamında 1-4 Şubat tarihleri arasında yapılacak başvurular sonrasında eğitimler başlayacak.

 

Kendi işinin patronu olmak isteyen Karşıyakalılar alacakları eğitimin sonunda iş yeri açmaya değer görülürlerse hem hibe hem de faizsiz kredi imkanlarını da kullanabilecek. Sertifika almaya hak kazanan girişimciler KOSGEB tarafından 30 bin lira hibe ile desteklenecek. KOSGEB, ihtiyaç duyanlara da 70 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanma şansı verecek.
 
Başvuru yapmak isteyenler 399 43 39 numaralı telefondan bilgi alabilecek. Mesai saatleri içinde yapılacak başvurularda sadece Karşıyaka’da ikamet edenler kabul edilecek. Eğitimler, yıl içinde toplam 6 kez tekrarlanacak. Kendi işyerini açmak isteyenlere destek olmayı sürdüren Karşıyaka Belediyesi, KOSGEB ile yaptığı protokol sayesinde ile 2015 yılı içinde 120 kişinin girişimcilik eğitimi almasını sağladı. 2016 yılında ise eğitim alacak girişimcilerin sayısı 180 olarak belirlendi. Projeye katılmak isteyenler, Karşıyaka Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilecek. Test sınavını geçenler, eğitim almaya hak kazanacak.
 
İstihdama ve kent ekonomisine katkı sağlamak adına çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ne yazık ki işsizlik her geçen gün artıyor. Bu nedenle istihdama yönelik projelere öncelik veriyoruz. Girişimcilere yeni pencereler açmak ve kendi işlerini kurma fırsatı tanımak, desteklemek çok anlamlı. Kadınlara ve dezavantajlı vatandaşlarımıza öncelik verecek olmamız da projeyi ayrıca önemli hale getiriyor. Herkese şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 30.01.2016 : 12:31

Etiketler : Karşıyakalı    Girişimcilere    Yeni    Fırsat    Bölge   


Yorumlar

1665
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN