Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uzunkaya'dan Dikkat Çeken Öneri

Uzunkaya'dan Dikkat Çeken Öneri
Telefon dolandırıcılığa karşı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sıkça yapılan uyarılara rağmen yine de vatandaşların bu tuzağa düşmesine ve zaman zaman ne yapacağını bilemeyişine, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya dikkat çekici bir öneri getirdi. Son bir yılda 12,5 milyon lira dolandırılan İzmirlilere seslenen Uzunkaya, "Küfür edip kapatın." dedi.

 

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Hürriyet gazetesinden Banu Şen'e verdiği röportajında adeta patladı.
 
Azalmadığı gibi gitgide artan telefon dolandırıcılığı olaylarına karşı vatandaşları  “Polis hiçbir zaman vatandaşı telefonla aramaz. Böyle bir telefon aldığınızda bildiğiniz en galiz küfrü edin ve kapatın” sözleriyle uyardı ve ekledi: "Yıllarca güzel ülkemde meydana gelen her dolandırılma hikayesini öğrendikçe, yüzlerce bilgilendirme ve uyarı yaptıysak da sonuç pek değişmedi. Polis hiçbir zaman vatandaşı telefonla aramaz. Aynı zamanda savcı, hakim de aramaz. Banka görevlileri de kart bilgilerinizi telefonla istemez. Bunlara inanmayın. Böyle bir telefon aldığınızda telaşa kapılmayın, rahat olun" dedi.
 
101 KİŞİ YAKALANABİLDİ
 
İzmir Emniyet Müdürlüğü verilerine göre 2015'te iletişim yoluyla 486 dolandırıcılık olayı yaşandı. Dolandırılan miktar ise 12 milyon 500 bin TL olarak kayıtlara geçti. İzmir polisi, bu olaylardan 155'ini aydınlattı.  101 kişiyi yakaladı. Türkiye genelinde ise geçen yıl 9 bin 950 olay meydana geldi, 786 şüpheli ise tutuklandı. 

Yayın Tarihi : 30.01.2016 : 11:38

Etiketler : izmir    emniyet müdürü    celal uzunkaya    hürriyet gazetesi    röportaj    telefon dolandırıcıları       


Yorumlar

9085
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN