Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gültepe’ye Yeni Plan

Gültepe’ye Yeni Plan
İzmir’in kalbi Konak’ta plansız yapılaşmanın en yoğun olduğu semtlerin başında gelen Gültepe’nin kaderi, Konak Belediyesi’nce yürütülen yeni imar planı çalışmalarının uygulamaya girmesiyle değişecek.

 

 
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Gültepe imar planlarının ODTÜ işbirliğiyle yeniden hazırlandığını, çalışma bittiğinde semtin kaderinin değişeceğini söyledi.
 
CHP Konak İlçe Kadın Kolları’nca Gültepe’de düzenlenen toplantıda Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş semtte yaşayan kadınlarla bir araya geldi. Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, CHP Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Sezer, partili ve semt sakini kadınlar katıldı. Ege KARSFED’in dernek lokalinde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Gültepeli kadınları dinleyen Başkan Pekdaş, kısıtlı bütçeye rağmen halka en iyi hizmeti üretmeye çalıştıklarını, Gültepe’nin kanayan yarası imar sorununun çözümü için çalışma başlattıklarını anlattı. Bölge için en doğru planı belirlemek adına yoğun mesai harcadıklarını belirten Pekdaş, “Gültepe’nin hiçbir parseli kullanılabilir durumda değil. Bu nedenle Gültepe’de imar uygulamalarını durdurduk. Yeni imar planı çalışmalarını başlattık. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile işbirliğinde çalışıyoruz. Çalışmalar bittiğinde vatandaşla paylaşacağız" diye konuştu.
 
Toplantıda Başkan Pekdaş, Gültepeli kadınlara bir de spor salonu müjdesi verdi. Toros Mezarlığı’nın karşısında atıl durumda bulunan ekmek fırınının arazisinin tahsisini Maliye Bakanlığı’ndan istediklerini dile getiren Pekdaş, bu tahsisin gerçekleşmesi halinde araziye bir spor salonu inşa edeceklerini bildirdi.
 
Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Sezer halka dokunmak, sorunları olduğu yerde dinlemek ve birlikte çözüm üretmek amacıyla semtlerde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirtti.

Yayın Tarihi : 29.01.2016 : 11:43

Etiketler : Gültepeye    Yeni    Plan    Bölge   


Yorumlar

7409
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN