Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kardak’a Çelenk Bıraktılar

Kardak’a Çelenk Bıraktılar
Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, 1996 yılında Türkiye ile yaşanan Kardak krizi sırasında düşen helikopterde yaşamını yitiren 3 Yunan subayı için Kardak Kayalıkları’na çelenk bıraktı. Yunan internet sitelerinde konuyla ilgili yapılan haberlerde aynı saatlerde iki Türk F-16 savaş uçağının Kardak Kayalıkları’na bir mil mesefedefeki Yunanistan’a ait Kalalimnos Adası üzerinde uçuş yaptığını öne sürdü.

 

Türkiye ile Yunanistan’ı 1996’da savaşın eşiğine getiren Ege’deki Kardak Kayalıkları’nda bugün hareketli saatler yaşandı. Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos, bu sabah helikopterle Kardak Kayalıkları’na gelip, 1996 yılında yaşanan Kardak krizi sırasında düşen helikopterde yaşamını yitiren Yunanlı subaylar Kristodulos Karathanasi, Panagiotis Vlachakouve, Hector Gialopso anısına çelenk bıraktı. Bakan Kammenos ve kendisine eşlik eden yardımcısı Vasilis Siriopoulos, bu anın fotoğrafların sosyal paylaşım sitelerinde paylaştı. Yunan basını bu fotoğrafları sayfalarına taşıyıp haber yaptı. Yunan internet sitelerindeki haberlerde aynı saatlerde iki Türk F-16 savaş uçağının Kardak Kayalıkları’na bir mil mesefedefeki Yunanistan’a ait Kalalimnos Adası üzerinde uçuş yaptığı iddia edildi.
 
Yunan Bakan Kammenos’un helikopterin düşmesinin yıldönümü olan 31 Ocak Pazar günü de Bodrum’a 6 mil mesafedeki Kilimli (Kalimnos) Adası Belediye Meydanı ile Aziz Nikolas Kilisesi’nde üç subay anısına sabah düzenlenecek askeri törene katılacağı da bildirildi. Törende aynı zamanda Kardak Kayalıkları’na tekrar çelenk bırakılacağı da belirtildi.

Yayın Tarihi : 28.01.2016 : 18:33

Etiketler : Yunanistan Savunma Bakanı    Panos Kammenos    kardak    ada    çelenk   


Yorumlar

9388
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN