Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çorap Çalan Gence 6 Ay Hapis

Çorap Çalan Gence 6 Ay Hapis
Almanya’da sığınmacı olarak kalan bir genç, çorap çaldığı gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. 24 Kasım tarihinde bir mağazadan 1,99 euro değerinde çorap çaldığı suçlamasıyla bugün Köln gençlik mahkemesinde hakim karşısına çıkartılan 19 yaşındaki Omar B. adlı genç, 6 ay hapis cezası aldı.

 

 
Bild Online’de yer alan habere göre, kendisini “Çorap almak için 50 centim eksikti. Hava çok soğuktu ve üşüdüğüm için yaptım” diye savunan genç, mahkeme başkanını ikna edemedi. Gence, Almanya’ya sığınmacı olarak geldiğini hatırlatan hakim, ”Siz bizim sistemimizi ve insani sorumluluğumuzu kötüye kullanıyorsunuz. Sizin denetimli serbestliğe uygun davranacağınızı da düşünmüyorum. Almanya’da oradan oraya dolaşarak suç işliyorsunuz” diyerek, genci mahkum etti.
 
Haberde, 2012 yılından bu yana farklı isim ve doğum tarihleriyle üç kez sığınma başvurusu yaptığı belirtilen gencin, kendisini Iraklı olarak tanıttığı, ancak aksanının Faslı gibi olduğu bilgisi de yer aldı. Son olarak sokaklarda kalan ve farklı şehirlerde polis kaydı çıkan gencin, önceden kesinleşmiş bir cezasının bulunmadığı belirtiliyor. Ancak gencin çorap çalmadan bir gün önce, bir karavana izinsiz girip kaldığı gerekçesiyle gözaltında tutulduğu karakoldan salıverildiği öğrenildi.

Yayın Tarihi : 28.01.2016 : 18:25

Etiketler : Almanya    Çorap    Sığınmacı    Genç   


Yorumlar

2638
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN