Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Buca’ya Çocuk Korosu

Buca Belediyesi, çocukların gelişim ve eğitimlerine yetenekleri doğrultusunda katkıda bulunmak amacıyla ’Çocuk Korosu’ kurdu. 8 - 12 yaş arası çocuklardan oluşturulacak koro için kayıtlar 5 Şubat’a kadar sürecek.

 

İlçede yaşayan çocukları sanat etkinliklerine yönlendirmek ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için kemandan gitara, baleden bağlamaya kadar birçok ücretsiz kursa ev sahipliği yapan Buca Belediyesi, bunlara yenisini ekledi. Çocukların yeteneklerini geliştirmeyi, nota, ses ve ritim dersleriyle onları doğru yönlendirmeyi ve bir arada müzik yapma becerisi kazanmalarını hedefleyen Belediye, ’Çocuk Korosu’ kursu açtı. 8 - 12 yaş arası çocukların yer alacağı koronun kurs kayıtları 5 Şubat’ta sona erecek. 13 Şubat’ta başlayacak kursta 30 çocuk yer alacak. Çocuklar, İsmet Tezcan eğitmenliğinde haftada 2 saat eğitim alacak. Güzel Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek eğitimlerde çocuklar sevgi ve dostluk üzerine yazılmış şarkılar ile çocuk şarkıları öğrenecek. Çocukların sanatsal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan koroda yer alacak 30 çocuk, ilçede yapılacak festival ve kutlamalar ile sanatsal ve kültürel etkinliklere ses ve renk katacak.
 
Koroda yer almak isteyenler nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile Buca Belediyesi Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’ne başvuru yapabilir veya 0 232 420 82 80 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.

Yayın Tarihi : 28.01.2016 : 11:17

Etiketler : Bucaya    Çocuk    Korosu    Bölge   


Yorumlar

4484
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN