Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaşlı Kadın Konteynerde Yaşıyor

Yaşlı Kadın Konteynerde Yaşıyor
Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde, huzurevine gitmeyi kabul etmeyen 95 yaşındaki Elmas Eyüp, elektrikli ısıtıcı ile ısınan konteynerde emekli madenci oğlu ile yaşıyor.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri, yıllar önce ölen emekli madenci eşinin maaşını alan Elmas Eyüp’ün, emekli madenci oğlu 65 yaşındaki Yılmaz Eyüp ile birlikte yaşadığı İhsaniye Mahallesi’ndeki konteynerde inceleme yaptı. Ekipler, elektrikli ısıtıcı ile ısınan konteynerde yaşam koşullarının uygun olmadığı gerekçesiyle Elmas Eyüp’ü huzurevine yerleştirmek istedi. Ancak Elmas Eyüp, bunu kabul etmedi.
 
Elmas Eyüp, eşinden kalan tek katlı gecekondu evin eskiyerek bir bölümünün çökmesi üzerine 1 yıldır belediyenin verdiği konteynerde yaşadıklarını söyledi. Hem oğlu, hem de kendisi emekli maaşı alan Elmas Eyüp, oğlunun ilgisizliğinden yakınarak, "Ben toprağımı bırakıp huzurevine gitmem. Bu yıkık dökük ev eşimden kaldı. Burayı terk etmem. Benim rahatım iyi burada. Soğuk oluyor ama yapacak bir şey yok" dedi.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü ise Elmas Eyüp’ün durumunu öğrendikten sonra konteynerde inceleme yaptıklarını belirterek, "Elmas Eyüp huzurevine gitmeyi kabul etmiyor. Biz oğluyla tekrar görüşeceğiz. Ona da aynı şekilde huzurevine gelmesini söyleyeceğiz. Aileyi ikna etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 27.01.2016 : 15:29

Etiketler : Huzurevine    Gitmeyen    Yaşlı    Kadın    Konteynerde    Yaşıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7076
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN