Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaban Keçisi 450 Metreden Vuruldu

Yaban Keçisi 450 Metreden Vuruldu
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen av turizmi kapsamında Artvin’e gelen Ukraynalı avcı Vasyl Ivanchenko, 450 metre uzaklıktan yaptığı atışla yaban keçisi vurdu.

 

Ukrayna’dan avlanmak için Artvin’e gelen işadamı 38 yaşındaki Vasyl Ivanchenko’ya, Ortaköy dağlarında yapacağı av için, Çoruh Avcılar ve Atıcılar Dernek üyesi av kılavuzu Hasan Badur ile Milli Parklar yetkilisi eşlik etti. Ukraynalı avcı İvanchenko, 8 günlük av süresinin daha ilk av gününde, rastladığı yaban keçisini vurdu. Yaban keçisinin 9 yaşında ve çiftleşme yetisini kaybetmiş olduğu belirtildi.
 
AVCILIK NASİP VE KISMET İŞİDİR
 
Çoruh Avcılar ve Atıcılar Dernek Başkanı Gökhan Soydan, "İnsanlık var olalı avcılık vardır. Bilinçli ve etik yapıldığı sürece doğada bir denge oluşur. Avcılarımız çiftleşme yetisini kaybetmiş, düzeni bozan yaşlı avları tercih ediyor. Aynı bölgede avlanan Amerikalı avcılar, 10 gün dağ bayır dolaştı, atışını yaptı ama hedefi bulamadı. Ukraynalı avcı ise ilk gününde, ilk atışında hedefi 450 metreden vurmayı başardı. Avcılık biraz da nasip ve kısmet işidir" dedi.
 
Amerika’nın Indiana Eyaleti’nden  Artvin’e gelen ve yaban keçisi avı için 20 bin dolar harcayan Amerikalı 42 yaşındaki Nancy Schindler ile 48 yaşındaki arkadaşı Eric Schottens avdan elleri boş dönmüştü.

Yayın Tarihi : 27.01.2016 : 14:13

Etiketler : Ukraynalı    Avcı    Yaban    Keçisini    Metreden    İlk    Atışında    Vurdu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6244
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN