Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşaret Dili Seferberliği

İşaret Dili Seferberliği
AK Parti, önümüzdeki süreçte engelli vatandaşlarla iletişim zorluğunun önüne geçmek istiyor.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar'ın üstlendiği projeyle birlikte, partililerin engelli vatandaşlarla daha rahat iletişime geçmesi için işaret dili seferberliği başlatıldı. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hotar, şunları söyledi:

"İşitme Engellilerin toplumda yaşadıkları en büyük sorun 'anlaşılamamak'. Bunun için de kendi ifadeleriyle 'anadilleri' olan, işaret dilinin Anayasal bir hak olarak tanımlanmasını istiyorlar. Çünkü "anlaşılamamanın" bedelinin ne kadar ağır olduğunu biliyorlar. 

Başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığı’nca yapılan son araştırmaya göre Türkiye’de 8.5 Milyon Engelli vatandaşımızın 2 Milyonu işitme ve konuşma engellidir. Bu sayı toplam engellilerin %22’sini oluşturmaktadır.
 
AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı, sosyal değişim ve dönüşüm çerçevesinde özellikle de sosyal politika alanlarında birçok çalışmayı sürdürmektedir. Bu kapsamda tüm engelleri aşacak bir diyalog ortamının oluşturulması ve işitme engelli vatandaşlarımız ile aynı dili ve duyguları paylaşabilmek için “İşaret Dili Öğreniyoruz” konulu program, Genel Merkez personelimize ve 81 İl ve İlçe yöneticilerimiz de dahil olmak üzere teşkilat mensuplarının katılımıyla 08.02.2016 – 18.02.2016 tarihleri arasında AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecektir."
 

Yayın Tarihi : 27.01.2016 : 09:58


Yorumlar

3669
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN