Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’e Yine Kar Düştü

İzmir’e Yine Kar Düştü
İzmir’de günlerdir süren soğuk havanın ardından akşam saatlerinde yoğun kar yağışı başladı. Kent merkezinde de etkili olan kar yağışının, gece boyunca belli aralıklarla sürebileceği, ancak yarın sabahtan itibaren sıcaklıkların 9 dereceye kadar çıkacağı belirtildi.

 

 
Geçen hafta ortasından itibaren, kışın en soğuk günlerini yaşayan kentte, akşam saatlerinde kar yağışı başladı. Karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışın, kar şeklinde ve yoğun olarak yağması, İzmirliler’i şaşırttı. Kar, kent merkezinde de zaman zaman şiddettini arttırarak sürdü. Yağışların belli aralıklarla, sıfırın altında 1 derece sıcaklığın olacağı gece boyunca da sürebileceği açıklandı.
 
 
Yarın sabah saatlerinden itibaren kar yağışı, yerini daha sıcak bir havaya bırakacak. İzmirliler, günlerdir yaşadıkları soğuk havadan sonra biraz daha sıcak bir havaya kavuşma imkanını da elde etmiş olacak. Önümüzdeki birkaç günde sıcaklıkların 9 derece civarında seyredeceği açıklandı.
 
 
Dikili, Foça ve Bergama beyaza büründü
 
İzmir'in Dikili, Bergama ve Foça ilçelerinde öğlen saatlerinde başlayan ve iki saat aralıksız yağan kar, her tarafın beyaz örtüyle kaplanmasına neden oldu.
 
Dikili’de bugün saat 15.00 sıralarında başlayan ve etkisini zaman zaman arttıran kar yağışı, ilçedeki binaların çatıları, otomobillerin üzerleri ve parkların karla kaplanmasına neden oldu. Kar kalındığı yüksek kesimlerde yaklaşık 20 santimetreyi buldu. Belediyenin aldığı önlemler nedeniyle yollarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Kar en çok çocukları sevindirdi. Okullarında tatilde olmasını fırsat bilen çocuklar, kendilerini sokağa atıp, gün boyu kartopu oynadı, kardan adam yaptı. Çocuklara bazı ebeveynlerinde eşlik ettiği görüldü.
 
 
Aynı saatlerde başlayan kar yağışı, Bergama’da da etkili oldu. Bergama’da özellikle Madra Dağı eteklerindeki kırsal mahallerde yolların yavaş yavaş karla kapanmaya başlaması üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait üç ekip kar küreme ve tuzlama araçlarıyla üç ayrı koldan bölgeye gönderildi.
 
Foça’da havanın rüzgarsız oluşu, kısa sürede çevrenin beyaza bürünmesi, doyumsuz manzaralar yarattı. Demokrasi Meydanı, sahil kesimi, tarihi surların bulunduğu bölge, ilçenin simgeleri balıkçı, Kybele ve Fok heykelleri önünde fotoğraf çektirenlerle doldu. Özçekim yapanların yanı sıra kar topu oynayanlar, çoluk çocuk kardan adam yapanlar oldu.

 

Yayın Tarihi : 26.01.2016 : 18:42

Etiketler : İzmirde    Kar    Yağışı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4980
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN