Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Okul 1 Milyon TL'ye Onarılacak

O Okul 1 Milyon TL'ye Onarılacak
Mersin’in Tarsus İlçesi’nde PKK terör örgütü yandaşları tarafından molotof kokteyli atılarak yakılan Fahrettinpaşa İlk ve Ortaokulu’nda onarım çalışma başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, onarıma yaklaşık 1 milyon TL harcanacağını söyledi.

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı illerde terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek için uygulanan sokağa çıkma yasaklarını protesto için 22 Aralık’ta düzenlenen eylemde PKK yandaşları Fahrettinpaşa İlk ve Orta Okulu’nu molotof kokteylleri atarak yaktı. Saldırının ardından okulda eğitim gören yaklaşık bin 400 öğrencinin geçici olarak 75’inci Yıl Kocatepe Ortaokulu ile Yunus Emre İlkokulu’na gönderildiğini hatırlatan Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, hasar tespitinin ardından onarım için Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığı ile irtibata geçtiklerini söyledi.
 
40- 45 GÜNDE BİTECEK
 
Okulun en kısa zamanda eğitim öğretime açılması için ihaleyi hızlı bir şekilde yapıp sonuçlandıklarını kaydeden Demir, şunları kaydettii:
 
"İhale için 40- 45 gün civarında bitirilme süresi verildi. Dolayısıyla bu süre sonrasında okul tekrar mahalleye eğitim-öğretim hizmetini vermeye devam edecektir. Buradaki hasarın miktarı çok ayrıntılı, öncelikle binada fiziki yapıda bir tahribat var. O tahribat yaklaşık olarak 450- 500 bin TL civarında olduğu tespit edilmişti. Bunun donanım giderleri var. Donanım malzemeleri de tahrip edilmişti. Donanım malzemelerinin yeniden yerine konmasıyla birlikte sanırım 1 milyon TL civarında bir maliyet getirecektir. Devletimiz güçlüdür. Devletimiz her şeyin üstesinde geldiği gibi bu tür işlerin de üstesinden çok rahat gelecektir. Yeter ki halkımız, yeter ki öğrencilerimiz mağdur olmasınlar ve eğitimlerine devam etsinler."

Yayın Tarihi : 26.01.2016 : 17:23

Etiketler : Pkk    Yandaşlarının    Tarsusta    Yaktığı    Okul    Milyon    Liraya    Onarılacak    Genel-Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9307
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN