Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aliağa’da KOBİ’lere KOSGEB Desteği

Aliağa’da KOBİ’lere KOSGEB Desteği
İzmir’in Aliağa İlçesi’nde Ticaret Odası (ALTO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İzmir Kuzey Müdürlüğü’nün işbirliğinde, ’KOSGEB Destekleri ve KOBİ Projelerini Destekleme Programları’ hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.

 

Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Özgür Armaneri’nin katılımıyla düzenlenen ’KOSGEB Destekleri ve KOBİ Projelerini Destekleme Programları’ hakkında bilgilendirme seminerine ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, çok sayıda KOBİ ve girişimci katılım gösterdi. Saka, girişimci sayısını artırmak, işletmeleri geliştirmek ve büyütmek için KOSGEB’in verdiği desteklerden mutlaka faydalanılması gerektiğini belirterek, "KOSGEB, yalnızca başvuru yapan işletmelere çanta ile para dağıtan bir kurum değil. İşetmelere rehberlik eden, kalıcı destekler sağlayarak dünya ile rekabet etmelerinin önünü açan bir kurum. Biz desteklerle ilgili detaylı bilgi için Oda olarak her zaman bilgi vermeye hazırız" dedi.
 
KOSGEB İzmir Kuzey Müdürü Dr. Özgür Armaneri ise KOSGEB fonunun AB’den değil Maliye Bakanlığı’ndan sağlandığını söyleyerek "KOSGEB ayakta duran nitelikli iş kuran ve proje üreten işletmelere destek veren bir birimdir.7 ana destekten 2 tanesi proje bazlı olmayan destekler; broşür bastırma, fuar katılımı, nitelikli eleman desteği gibi desteklerde KOSGEB proje istemez. ARGE inovasyon paketinde bir girişimci hiçbir işyeri olmadan yenilikçi bir proje ile KOSGEB’e başvurursa ve bu onaylanırsa girişimci 1.5 milyon TL’ye kadar destek alabiliyor. Ürünün prototipinin üretilmesinde desteğin ilk yarısı, seri üretimde ise ikinci yarısı girişimciye veriliyor. ARGE inovasyon destek programında girişimcinin alacağı makine yerli malı ise destek yüzde 75’den yüzde 90’a çıkıyor. 5 firmanın birleşerek yeni bir sektörde faaliyet göstermesinde ise KOSGEB bir milyon TL’ye kadar destek verebiliyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 26.01.2016 : 15:49

Etiketler : Aliağada    Kobilere    Kosgeb    Desteği    Bölge   


Yorumlar

8392
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN