Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Talas’ta Hayvanlara Yem Bırakıldı

Talas’ta Hayvanlara Yem Bırakıldı
Kayseri’nin Talas İlçe Belediyesi ekipleri, kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak ve yaban hayvanları için daha önce park, bahçe ve arazilere monte edilen yemliklere yiyecek bıraktı.

 

Yemleme çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, hayvanların insanlara verilen birer emanet olduğunu söyledi. Başkan Palançıoğlu, kış mevsiminde soğuk ve yağışlı günlerinde sokaktaki ve yaban hayattaki hayvanlar için  yem bırakma çalışması yaptıklarını söyledi. Başkan Palancıoğlu, ilçe genelinde park ve bahçelere kedi, köpek, kuş gibi sokak hayvanları için, Ali Dağında ise yaban hayvanları için ekmek, buğday ve yeşillik hazırladıklarını anlattı. Hayvan sevgisinin önemine dikkat çeken Başkan Palancıoğlu, şöyle devam etti:
 
"Peygamber efendimiz (s.a.v.) ’Merhamet etmeyene merhamet edilmez’, ’En üstün sadaka aç bir canlıyı doyurmaktır’ diyerek bu dünyada bizden başka varlıkları da koruyup kollamamız gerektiğini belirtmiştir. Bu nedenle belediye olarak sadece vatandaşlarımızdan değil, hizmet alanımız içindeki bütün canlılardan da sorumluyuz. Kışın bu eksi 20’lere düşen soğuklarda dışarıdaki hayvan dostlarımızın kolay yiyecek bulmalarını ve hayatta kalmalarını sağlamaya çalışıyoruz."

Yayın Tarihi : 26.01.2016 : 15:12

Etiketler : Talasta    Hayvanlara    Yem    Bırakıldı    Bölge    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1642
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN