Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


UMKE’den 9 Saatlik Kurtarma Operasyonu

UMKE’den 9 Saatlik Kurtarma Operasyonu
Bingöl ve Karlıova İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle yolları kapalı 2 köyde, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) 9 saat süren çalışmayla 2 hasta kurtarılarak, hastaneye yetiştirdi.

 

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE ekipleri, kar yağışı ve tipi nedeniyle yolları kapanan olmayan merkeze bağlı Şaban Köyü ile Karlıova İlçesi’ne bağlı Kaşıkçı Köyü’ndeki 2 hastanın imdadına koştu. Hastalar, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zülküf Bağbars ve 7 kişilik kurtarma timi tarafından 9 saat süren çalışmalarla hastaneye yetiştirildi. UMKE tarafından düzenlenen kurtarma operasyonlarının ilk adresi, Şaban Köyü oldu. Kent merkezine 25 kilometre uzaklıkta olan köyde, yüksek ateş nedeniyle hastaneye yetiştirilmesi gereken Abdullah Bulmuş’un yakınları, 112 Kontrol Komuta Merkezi’ni aradı. Yoğun kar yağışı nedeniyle ambulansların gidemediği köye UMKE ekipleri sevk edildi. Sıfırın altında 10 derecede kar paletli ambulansla köye ulaşan UMKE ekipleri, 2.5 saat süren çalışma ile 41 derece ateşi olan ve 4 günden bu yana aynı şikayetten hasta olarak yatan 25 yaşındaki Abdullah Bulmuş’u Bingöl Devlet Hastanesi’ne nakletmeyi başardı.
 
UMKE Ekipleri, Şaban Köyü’ndeki hastanın nakledilmesinden hemen sonra Karlıova İlçesi’nde gebe olan ve yoğun kar yağışı ile tipi nedeniyle hastaneye gidemeyen gebe Emine Yıldız’ın yardımına koştu. Bingöl’e 103 kilometre uzaklıkta olan Karlıova İlçesi Kaşıkçı Köyü’ne doğru yola koyulan ekipler, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımı mümkün olmayan köyde, hamine Emine Yıldız’ı 6.5 saat süren çalışmalarla Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne yetiştirdi.
 
Yolda kalan diğer araçların da yardımına yetişen Bingöl UMKE ekipleri, gece saat 20.30’da başlayan ve saat 05.00’te sona eren kurtarma operasyonunda iki hastayı da başarıyla hastaneye yetiştirdi.

Yayın Tarihi : 26.01.2016 : 11:52

Etiketler : Umkeden    Saatlik    Kurtarma    Operasyonu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8655
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN