Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kebapçıyı Dolandırdı

Kebapçıyı Dolandırdı
Adana’da telefonla aradığı kepaçıya belediye personeli olduğunu söyleyen kişi kebap siparişi verip, getiren Suriyeli çalışana sahte 200 lira ile ödeme yaptıktan sonra 180 lira para üstünü alarak ortadan kayboldu. Paranın sahte olduğunu fark edip şikayetçi olan kebapçı, "Gerçeğe benziyor" diyen polise, "150 lira ver senin olsun" dedi.

 

Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Adana Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığını söyleyen bir kişi, kebapçı Kenan C.’yi telefonla arayarak 2 kişilik kebap siparişi verip 200 lira da para üstü istedi. Yemeği getiren paketçiyi giriş kapısında karşılayan şüpheli, kebaplar için 200 lira ödeyip, 180 lira para üstünü aldı. Suriyeli paketçi işyerine dönüp, 200 lirayı patronuna verdi. İşyeri sahibi aşırı yıpranmış 200 liranın sahte olduğunu fark edince polise ihbarda bulunup, belediye binasına gitti.
 
Olay yerine gelen polis, parayı inceledi. Polislerden biri, gerçeğine göre renkleri daha soluk olan sahte paranın çamaşır makinesinde yıkandığı için farklı göründüğünü söyleyerek gerçek olabileceğini belirtirken, "Yine de bilemem uzman arkadaşların da incelemesi lazım" diyerek karakola davet etti. Kaybının 180 TL ve 2 kişilik kebap olduğunu söyleyen Kenan C. "Madem gerçek olma ihtimali var, sen 150 TL ver,para senin olsun" dedi.
 
Karakola götürülen Kenan C., Mali Şube Müdürlüğü’nde yapılan incelemede paranın sahte olduğu saptanınca şikayetçi oldu.

Yayın Tarihi : 26.01.2016 : 11:14

Etiketler : Sahte    Lirayla    Kebapçıyı    Dolandırdı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1722
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN