Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Planlamada ''İhtisas Mahkemesi'' İstedi

Hukuki Araştırmalar Derneği HUDER’in İzmir Şubesi yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Meslek odaları tarafından açılan davaların da gündeme geldiği ziyarette konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, ''İhtisas mahkemeleri olsa, planlama ile ilgili sıkıntılar büyük ölçüde çözülür'' dedi.

 

İzmirli avukatların kurduğu HUDER (Hukuki Araştırmalar Derneği) Yönetim Kurulu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.  Kısa sürede 100 üyeye ulaştıklarını belirten HUDER İzmir Şube Başkanı Abdulvahap Karakuş, meselelere objektif bakan, hukukçu kimliğini ön planda tutan, siyasete bulaşmadan avukatlık mesleğini layıkıyla yerine getiren meslektaşlarına kapılarının açık olduğunu belirterek, “Paydasında hukuk olan işlerde var olmaya çalışıyoruz. Mesleki dayanışmayı ön planda tutuyoruz. Başkanımızdan da çalışmalarımızda destek bekliyoruz” diye konuştu.
 
Mesleki dayanışmada dernekleşmenin önemine değinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise hukuka siyasetin karışmamasını gerektiğini ve bunun “devlet olmanın bir şartı” olduğunu belirterek, dernek çatısı altında bir araya gelen avukatlara başarılar diledi.
 
Planlamaya ilişkin davalarda “ihtisas mahkemelerinin” eksikliğine dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, “Onlar olmadığı için mahkeme hakiminin tayin ettiği bilirkişiler karar veriyor.  Bilirkişinin anlayışına göre dava kaybediliyor ya da kazanılıyor. Çünkü planlamada statik hesabı yapılmıyor; daha esnek ve yoruma açık. Aslında planlama ihtisas mahkemeleri olsa ve hakimler bu konuda eğitim alsa, planlama ile ilgili sıkıntıların büyük bölümü çözülür” dedi. 
 

Yayın Tarihi : 26.01.2016 : 09:59

Etiketler : haber    haberler    izmir    büyükşehir    belediyesi    aziz kocaoğlu    Planlamada İhtisas Mahkemesi İstedi    kanalben    ben tv       


Yorumlar

7028
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN