Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sırılsıklam Yarış

Sırılsıklam Yarış
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yarıyıl Kupası yarışlarına katılan sporcuların, birbirlerinin yanı sıra dalgalarla mücadelesi nefes keti. Zor anlar yaşayan sporculardan bazıları yelkenlileri devrilince, suya düştü.

 

TYF Federasyonu tarafından bu yıl 10’uncusu 22-27 Ocak tarihlerini arasında düzenlenen yarışlara, 27 ilden 51 farklı kulüpten 89’u kadın toplam 371 sporcu katıldı. 246’sı Optimist 125’i Laser sınıfında mücadele eden sporcular, her sınıf için en fazla 12 yarış planlanan organizasyonda ilk startını bugün aldı. Cumartesi ve Pazar günü fırtına nedeniyle yarışlar iptal edildi. Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile Yalıkavak Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde optimistlerin iki kategoride, laser sınıfındakilerin de üç kategoride sporcular kıyasıya mücadele etti. Yalıkavak açıklarında yapılan yarışlarda, sporcular birbirlerinin yanı sıra dalgalar ve soğuk havaya karşı da mücadele verdi. Rüzgarın saatteki hızının 40 kilometreye çıktığı, deniz üzerinde hissedilir sıcaklığında -2 dereceye düştüğü yarışlarda sporcular sırılsıklam bir yarış yaptı. Zor anlar yaşayan sporculardan bazılarının yelkenlileri devrilip, ters döndü. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı karada ambulans hazırda bekletilirken, denizde zodyak botlarda da görevliler yer aldı.
 
"SOĞUK HAVA SPORCULARI VE GÖREVLİLERİ ETLİYOR"
 
Organizasyonda ilk iki gün olumsuz hava şartları nedeniyle yarış yapamadıklarını belirten Başhakem Ali Turan Yılmazkoç, "Rüzgar hızı nedeniyle ister istemez yarışlar sırasında sporcu açısından sorunlar başlıyor. Ufak tefek bazı teknik hatalar, zaman zaman denize düşmeler, zaman zaman soğuk hava sporcuları ve görevlileri etkiliyor. Ama denizciliğin özelliği bu. Yarışlar için gerekli tedbirler aldık. Sporcu müdahale istediği an gerekenin yapılması için hazırlıklarımızı yaptık" dedi. Yarışlara katılanlar arasında Türkiye ve Avrupa’da dereceleri bulunan sporcularında olduğunu belirten Yılmazkoç, yarışların önümüzdeki yılda devam etmesi temennisinde bulundu. Optimist sınıfında yarışan Pendik Yelken Kulübü’nden Murat Tuzcu "Rüzgar kuvvetliydi ve hava soğuktu. Elimizden geldiğince mücadele ettik" dedi.
 
Laser sınıfında yarışan İzmit Yelken Kulübü’nden Sinem Ceylan’da ıslanıp, üşüdüklerini ve rüzgar nedeniyle zorlandıklarını belirtirken yelkenlisinin de devrildiğini anlattı. Sporcular ilk startlarını aldıkları gün 3 yarış yaptı. Organizasyon ödül töreni ile sona erecek.

Yayın Tarihi : 25.01.2016 : 20:01

Etiketler : Sırılsıklam    Yarış    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2856
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN