Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Duvarı Delip Kuyumcuyu Soydular

Duvarı Delip Kuyumcuyu Soydular
Kadıköy Şemsettin Günaltay Caddesi’ndeki bir apartmanın alt katında bulunan kuyumcu dükkanı duvarı delen kişiler tarafından soyuldu.

 

5 ay önce kentsel dönüşüme giren binadaki tüm daireler 1 ay önce boşaltıldı. Gece saatlerinde zemin katta bulunan bir daireye arka balkondan giren soyguncular, dairenin mutfağının duvarını delerek arka bölümden kuyumcu dükkanına girdi.
 
Delikten içeri girerek, önce alarmı daha sonrada kameraların bağlı olduğu kayıt cihazını ve monitörü söktüler. Altınları da alan soyguncular hızla uzaklaştı. İşyeri sahibi, soygunu sabah dükkana geldiğinde farketti. Olay yerine gelen polisler ve olay yeri inceleme ekipleri kuyumcuda incelemeler yaptı.
 
ALARMI SUYA BASTIRARAK SUSTURMUŞLAR
 
Dükkân sahibinin kardeşi Yavuz Çoban zararın yaklaşık 550 bin TL olduğunu kaydetti.
 
Çoban, “Burası kentsel dönüşümden dolayı boşaltılmış bir binaydı. Zaten Cumartesi günü biz de boşaltacaktık. Arka taraftaki boş dairenin balkonundan girerek dükkânın arka duvarını delmişler ve içeri girmişler. Kamera kayıtları filan her şeyi almışlar ve bütün mamulleri de almışlar. Arkadaki binanın mutfak bölümünden girmişler. Alarmı da çözmüşler. Sireni suya bastırarak eski bir yöntemle susturmuşlar" dedi.

Yayın Tarihi : 25.01.2016 : 12:08

Etiketler : Duvarı    Delip    Kuyumcuyu    Soydular    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8099
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN