Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari ve Bitlis’te Kar Etkili Oluyor

Hakkari ve Bitlis’te Kar Etkili Oluyor
Hakkari ve Bitlis’te etkili kar yağışı nedeniyle 427 köy ile 328 mezra yolu ulaşıma kapandı. Bitlis Valiliği, hamile ve engelli memurlara da 1 günlük idari izin verildiğini açıkladı.

 

Bitlis’te 2 gündür etkili olan kar ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının yer yer bir metreyi bulduğu kentte, 315 köy yolu ulaşıma kapandı. Karla mücadele ekipleri kapanan köy yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Evlerin önünde park halindeki araçların bile kara gömüldüğü kentte, Bitlis Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, hamile ve engelli memurlara 1 gün idari izin verildiğini belirtti.
 
Meteroloji yetkilileri kar yağışının yarından itibaren kenti terk edeceğini ardından da dondurucu soğukların başlayacağını belirtti.
 
Hakkari’de de kar yağıyı dünden beri etkili oluyor. Kar kalınlığının merkezde 30 santimetre, yüksek kesimlerde ise bir metreyi bulduğu kentte 112 köy ve 328 mezra yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri kapalı köy ve mezra yollarını açmak için yoğun bir çalışma başlattı.

Yayın Tarihi : 25.01.2016 : 12:00

Etiketler : Hakkari    Bitliste    Kar    Etkili    Oluyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8810
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN