Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükşehir Gümüldür'ü Unutmadı

Büyükşehir Gümüldür'ü Unutmadı
İZSU Genel Müdürlüğü, Gümüldür bölgesinin evsel atıklarını Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne taşıyıp arıtmak için 7 kilometre uzunluğunda iletim hattı ile 2 terfi merkezi yapıyor.

 

Menderes’in sahil bölgesinin evsel atık sularını arıtmak için 2013 yılında 13.5 milyon liralık yatırımla Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ni hizmete alan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, şimdi de Gümüldür’deki evsel atık sularını Özdere arıtmasına taşımak için 8.5 milyon liralık yatırım başlattı.
 
7 kilometre uzunluğunda iletim hattı ile Gümüldür bölgesinin evsel atıkları Gümüldür girişi ve Orta Mahalle’ye yapılacak iki adet terfi merkezi aracılığıyla Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne taşınacak. 8.5 milyon liralık yatırımla başlayan çalışmalar,  Temmuz ayında tamamlanacak. Bu ihale kapsamında ayrıca Özdere Çukuraltı, Gümüldür Orta ve İnönü mahallelerinde yaşanan taşkınları önlemek için 1 kilometrelik yağmur suyu, 5.5 kilometrelik de yeni kanal şebekesi döşenecek.
 
İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, iletim hattının 4 kilometrelik bölümünün tamamlandığını, hat ve terfi merkezleri ile evlerin arıtmaya olan kanal  bağlantılarının da  tamamlanmasıyla birlikte, Gümüldür bölgesinin evsel atıklarının Özdere İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde arıtılacağını vurguladı.
 
 

Yayın Tarihi : 25.01.2016 : 10:17

Etiketler : izmir    büyükşehir belediyesi    İZSU       


Yorumlar

4702
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN